Axis uvádí na trh řadu fixed dome kamer s HD kvalitou obrazu a unikátními možnostmi instalace

Praha, 2009-04-01
This content is available in the following languages: cz

Axis Communications, globální lídr v oblastí síťového videa1, uvedla na trh řadu fixed dome síťových kamer AXIS P33 určených pro rychlou instalaci uvnitř budov i ve vnějším prostředí, s unikátními funkcemi vzdáleného zaostřování a kontroly ohniskové vzdálenosti. Kamery poskytují video ve vysokém rozlišení včetně obrazové kvality HD a možnosti přenosu několika streamů H.264. Tyto kamery představují nejlepší volbu pro širokou škálu náročných videoaplikací.

„Řada síťových kamer AXIS P33 s kvalitou videa HD a unikátními možnostmi zaostřování a ovládání transfokátoru je speciálně vyvinuta pro efektivní instalace jak uvnitř budov, tak i v náročném venkovním prostředí,“ uvedl Erik Frännlid, ředitel pro Product Management ve společnosti Axis Communications. „Tyto kamery jsou významným doplněním naší komplexní řady produktů a umožní nenápadné monitorování exponovaných oblastí, jako jsou letiště, budovy maloobchodů, železniční stanice a podzemní dráhy.“

Řada kamer AXIS P33 sahá od standardních modelů pro instalaci uvnitř budov až k venkovním modelům odolným vůči vandalismu, které jsou předurčeny pro použití v náročném prostředí. Povětrnostním podmínkám odolné modely AXIS P33 pracují při extrémních teplotách a jsou napájeny pouze systémem Power over Ethernet (IEEE 802.3af), což eliminuje potřebu napájecích kabelů a snižuje náklady na instalaci.

Řada AXIS P33 využívá technologii progresivního skenování, která zajišťuje vynikající kvalitu videa při frekvenci 30 obr./s v plném rozlišení. Síťové kamery AXIS P3343 pracují s rozlišením SVGA, zatímco modely AXIS P3344 generují obraz v rozlišení 1 Mpx, nebo HDTV 720p v souladu se standardem SMPTE pro rozlišení, podání barev a snímkovou frekvenci. Kamery podporují široký dynamický rozsah stejně jako denní a noční režim, a poskytují tak jasný obraz jak za denního světla, tak i v šeru.

Řada kamer AXIS P33 generuje vícenásobné, individuálně konfigurovatelné videostreamy s kompresí H.264, která významně optimalizuje potřebnou šířku pásma a úložiště, a to bez zhoršení obrazové kvality. Z důvodu vyšší flexibility kamery podporují i formát Motion JPEG.

Mezi další funkce patří obousměrný přenos zvuku a videointeligence, jako je například detekce pohybu, zvuku či pokusu o poškození kamery. Síťové kamery AXIS P33 navíc mají vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC, a umožňují tak lokální ukládání nahrávek.

Síťové kamery AXIS P33 jsou podporovány softwarem pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner. Kamery budou dostupné v červnu 2009 v distribučních kanálech společnosti Axis.

Pro novináře
Axis Communications je globální lídr trhu síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer se odhaduje na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com), jež vyšla v listopadu 2008, má mít trh síťových kamer v příštích třech letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.
Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

Více informací o Axis Communications poskytne:
Edwin Roobol regional manager
Tel.: +49 811 555 080, e-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt pro média v ČR:
Petr Buigl, Sales and Marketing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o.
Tel.: +420 777 788 278, e-mail: petr.buigl@media1.cz