Axis představí na výstavě IFSEC řadu fixed dome kamer s podporou HD a unikátními možnostmi instalace

Praha, 2009-04-15
This content is available in the following languages: cz

 Axis, Hala 4 Stánek E90, představí řadu síťových kamer a videokodérů
 Dominic Bruning, marketingový ředitel pro oblast EMEA, bude prezentovat „Technologické trendy v oblasti síťového videa“ v novém Product and Technology Showcase Theatre ve středu 13. května ve 13:45 hod
 poprvé bude představen oceněný produkt AXIS P3301 s podporou specifikace ONVIF (Open Network Video Interface Forum)


Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa1, na letošní výstavě IFSEC představí řadu nových síťových kamer. Návštěvníci centrálně umístěného stánku společnosti Axis (E90), budou mít možnost shlédnout řadu nových kamer a kodérů v akci. V řadě síťových kamer jsou zastoupeny jak nejmenší a nejinteligentnější bezdrátové kamery, tak i kamery s podporou denního a nočního režimu snímání a výjimečným detailem obrazu. Axis bude rovněž demonstrovat nové možnosti of interoperability na prototypu oceňované síťové kamery AXIS P3301 s podporou specifikace ONVIF (Open Network Video Interface Forum).

Kromě představení řady nových a inovativních produktů, pořádá Axis snídani pro novináře, která je příležitostí seznámit se s klíčovými trendy a vývojem trhu. Na setkání se bude hovořit o efektivním vylepšování stávajících CCTV systémů bez nutnosti kompromisů v oblasti obrazové kvality nebo výkonu. Dalším tématem bude, jak otevřené standardy usnadní využívání síťového videa a výhody a příležitosti, které se nabízejí. Axis bude rovněž přenášet živě videostream ze svého stánku, který bude k dispozici na webových stránkách výstavy IFSEC.

Poslední rok byl pro Axis rušný. Kromě oslavy 25. výročí od založení společnosti, firma nedávno uvedla na trh řadu nových produktů, včetně nové řady fixed dome kamer s podporou komprese H.264 a výkonného čtyřkanálového videokodéru. Řada AXIS P33 series a AXIS Q7404 byly představeny na výstavě ISC West v Las Vegas.

Návštěvníci výstavy IFSEC jsou rovněž zváni na prezentaci technologických trendů v oblasti síťového videa, kterou povede marketingový ředitel společnosti Axis pro oblast EMEA, Dominic Bruning, který uvedl: „V prostředí, kde jsou náklady a vzájemná interoperability tak důležité, je klíčové, aby videořešení byla připravena na tyto změny a byla schopna nabídnout cenově zajímavé produkty, které jsou postavené na otevřených standardech. Rok 2009 je příznivý pro akcelerovaný přechod od analogového videa k digitálnímu síťovému videu.“ Přednáška ‘Technology drivers in network video’ se koná v novém Product and Technology Showcase Theatre ve středu 13. května od 13:45 hod.

Jonas Andersson, business development manager společnosti Axis a předseda řídící komise ONVIF, se rovněž zúčastní IFSEC. Jonas dodal: „Standardizační iniciativa ONVIF představuje významný posun v oblasti síťového videa. Toto otevřené, globální rozhraní pro produkty síťového videa bude přínosem pro každého, kdo se pohybuje v oblasti zabezpečení. Těším se na prezentaci interoperability a specifikací na výstavě IFSEC.“

Pro novináře
1Axis Communications je globální lídr trhu síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer se odhaduje na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com), jež vyšla v listopadu 2008, má mít trh síťových kamer v příštích třech letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.
Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

Více informací o Axis Communications poskytne:
Edwin Roobol, regional manager, Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080, e-mail: edwin.roobol@axis.com

Kontakt pro média v ČR:
Petr Buigl, Sales and Marketing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o.
Tel.: +420 777 788 278, e-mail: petr.buigl@media1.cz