Axis uvedl výkonnou kameru typu PTZ dome pro venkovní použití s podporou H.264

Praha, 2009-05-11
This content is available in the following languages: cz

Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa1, uvedla na trh venkovní výkonnou kameru typu PTZ dome navrženou pro snadnou a spolehlivou instalaci v náročných dohledových aplikacích. Síťová kamera AXIS Q6032-E je ideální pro použití na letištích a v přístavech nebo pro dohled ve městech a jeho okrajových částech.

„AXIS Q6032-E je vysoce výkonná kamera typu PTZ dome, připravená k okamžité instalaci ve venkovním prostředí,“ uvedl Erik Frännlid, ředitel pro Product Management společnosti Axis Communications. „Není třeba kupovat a instalovat samostatný venkovní kryt, instalace kamery je tedy rychlá a snadná. AXIS Q6032-E vyhovuje náročným požadavkům na vynikající kvalitu videa, má silný zoom, který umožňuje detailní zobrazení, rychlou a přesnou funkci pan/tilt a spolehlivě funguje v extrémních podmínkách.“

U kamery AXIS Q6032-E je poprvé představena unikátní funkce Arctic Temperature Control společnosti Axis. Nejenže umožňuje kameře fungovat při teplotě –40 °C, ale rovněž při této teplotě znovu nastartovat, pokud dojde k výpadku napájení. Kameru funguje v rozsahu teplot od –40 do +50 °C a vyhovuje specifikaci IP66 s ohledem na odolnost proti pronikání prachu a vody.

Kamera AXIS Q6032-E je napájena pomocí High Power over Ethernet, což zjednodušuje instalaci, protože k napájení kamery, ovládání funkcí pan/tilt a zoom i přenosu videa je třeba pouze jeden kabel. Díky High PoE může kamera fungovat i při výpadku proudu, protože síťové prvky mohou být připojeny k UPS. Napájecí adaptér High PoE je standardní součástí dodávky kamery.

Kamera generuje video vynikající kvality, čehož je dosaženo několika funkcemi. Patří mezi ně automatický denní/noční režim, 128násobný dynamický rozsah, technologie progressive scan a výkonný 35násobný optický a 12násobný digitální zoom s automatickým zaostřováním. Například poznávací značky automobilů lze přečíst ze vzdálenosti 160 m. Kamera umožňuje díky funkci intelligent auto-tracking detekci pohybujícího se objektu a jeho sledování v rámci svého zorného pole.

AXIS Q6032-E podporuje formát videokomprese H.264, který významně optimalizuje šířku pásma a nároky na úložiště bez snížení kvality obrazu. Z důvodu vyšší flexibility je podporován formát Motion JPEG.

Kamera má také vestavěný slot pro paměťové karty typu SD/SDHC pro lokální ukládání záznamů. AXIS Q6032-E v sobě integruje pokročilé síťové funkce pro zvýšení bezpečnosti, efektivity a usnadnění správy. Tento typ je podporován softwarem pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací programu Application Development Partner. Kamera AXIS Q6032-E bude k dispozici od května 2009.

Pro novináře
1Axis Communications je globální lídr trhu síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer se odhaduje na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment 2008 Edition“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com), jež vyšla v listopadu 2008, má mít trh síťových kamer v příštích třech letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.
Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

Více informací o Axis Communications poskytne:
Edwin Roobol, regional manager, Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080, e-mail: edwin.roobol@axis.com

Kontakt pro média v ČR:
Petr Buigl, Managing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o.
Tel.: +420 777 788 278, e-mail: petr.buigl@media1.cz