Společnost Axis představuje cenově dostupné 360° panoramatické kamery pro skvělý celkový dohled

Praha, 2012-09-26
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes představila pevnou 360° mini dome kameru s 5megapixelovým senzorem, který umožňuje detailní 360° nebo 180° panoramatické výhledy na široké oblasti ve vysokém rozlišení. Příznivé ceny vnitřních síťových kamer AXIS M3007-PV a AXIS M3007-P umožňují obchodním řetězcům, hotelům, školám a kancelářím získat cenově dostupná řešení pro dohled v širokých záběrech, díky kterým mohou detekovat aktivitu a sledovat proudění lidí.

„Nová 360° pevná kamera od Axisu nabízí segmentu trhu zaměřenému na cenu možnost užití pouze jedné kamery pro získání velkého obrazu se skvělými detaily za příznivou cenu,“ říká Miloš Kohout, Sales Engineer společnosti Axis pro region CEE. „Kamery také disponují velkou kapacitou pro aplikace na inteligentní video a podporují široké spektrum software pro správu videa včetně doplňkového produktu AXIS Camera Companion.“

AXIS M3007-PV (vlevo) a AXIS M3007-P (vpravo) nabízí řešení pro 360° / 180°panoramatický dohled za atraktivní ceny. Podívejte se na interview s produktovou managerkou Petrou Bannermark.

Nově představené kamery, které jsou posledními přírůstky do série AXIS M30, mohou být upevněny buď na strop pro 360° obraz nebo na zdi pro 180° panoramatický obraz. Oba modely AXIS M3007-PV i AXIS M3007-P podporují několik módů zobrazení, které byly nově upraveny pro snadný náhled: 360° obraz v 5megapixelovém rozlišení, horizontální panoramatický obraz a zobrazení čtyř obrazů zároveň. Toto zobrazení je vhodné například při umístění kamery v místě křížení dvou chodeb. Kamery také nabízejí mód zobrazení určitých oblastí, který uživatelům umožní digitálně otáčet, naklánět a přibližovat jednotlivé oblasti. Vícenásobné přenosy v H.264 a Motion JPEG mohou být také zasílány paralelně.

AXIS M3007-PV je pevná dome kamera, která je stejně jako nedávno oznámený model AXIS M3006-V a již uvedené modely AXIS M3004-V a AXIS M3005-V odolná proti vandalismu a prachu. Model AXIS M3007-P, který má odlišnou vnější konstrukci bez víčka na čočku, je extrémně diskrétní kamera, jež může být omylem považována za detektor kouře.

Kamery AXIS M3007-PV/-P se dodávají již zaostřené, což zkracuje dobu nutnou na instalaci. Jsou opatřeny 2 m dlouhým síťovým kabelem a podporou protokolu Power over Ethernet (IEEE 802.3af), který eliminuje potřebu napájecího kabelu a snižuje cenu instalace.

AXIS M3007-PV/-P nabízí prostřednictvím AXIS Camera Application Platform důležitou podporu pro instalaci aplikací pro inteligentní video. Díky vestavěnému slotu na microSDHC karty je navíc možné uchovávat několik dní nahrávek na paměťových kartách. Při použití lokálního uložiště dohromady s bezplatným software AXIS Camera Companion získají uživatelé snadný přístup ke vzdálenému prohlížení a spravování videí až ze 16 kamer.

Kamery AXIS M3007-PV/-P jsou podporovány i dalším software pro správu videa včetně AXIS Camera Station a také aplikacemi třetích stran prostřednictvím Application Development Partner programu od společnosti Axis. Tyto kamery navíc podporují hostované video a ONVIF pro snazší integraci kamerového systému.

Navržené maloobchodní ceny kamer AXIS M3007-PV a AXIS M3007-P jsou ve výši 13475 Kč a 12475 Kč. Očekává se, že budou dostupné k objednání ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012. Fotografie a další dokumenty naleznete na adresách http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3007pv a http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3007p

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:
Dominika Troost, Marketing Coordinator CEE, Axis Communications
Telefon: + 420 246 052 525, E-mail: dominika.troost@axis.com

Ivan Sobička, Senior Consultant, Dataconsult CZ
Telefon:+420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@dataconsult.cz


O společnosti Axis Communications
Společnost Axis, největší dodavatel na trhu IP kamer, je průvodcem na cestě k inteligentnějšímu, bezpečnějšímu a lépe chráněnému světu. Axis je hlavním hybatelem probíhajícího přesunu od analogových k digitálním video dohledovým systémům. Nabízí řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace, přičemž jednotlivé produkty a řešení jsou založené na inovativní a otevřené technologické platformě.

Axis má více než 1200 zaměstnanců ve 40 pobočkách na celém světě a spolupracuje s partnery ve 179 zemích. Axis je IT společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com