P-Iris – fotograficzna jakość obrazu w kamerach sieciowych Axis Communications

Warszawa, 2009-05-12
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, globalny lider w dziedzinie sieciowych kamer wideo1, oraz firma Kowa - producent innowacyjnych systemów optycznych, wprowadziły do kamer sieciowych fotograficzną jakość obrazu dzięki obiektywowi P-Iris.

„Dzięki sterowaniu P-Iris stacjonarne kamery sieciowe osiągają nowy poziom jakości obrazu” — powiedział Johan Paulsson, główny dyrektor ds. technologii w firmie Axis Communications. „To przełomowe usprawnienie kamer bezpieczeństwa wywoła rewolucję w branży, ponieważ oczekujemy, że P-Iris stanie się standardem, który z czasem zastąpi obiektywy z przesłoną DC”- dodał Paulsson.

Sterowanie DC (automatyczna przesłona) w kamerach bezpieczeństwa z obiektywami o stałej lub zmiennej ogniskowej nie dostarcza informacji o dokładnym położeniu otworu przesłony, które są potrzebne do zoptymalizowania klarowności obrazu. Odpowiedzią na to jest P-Iris, który w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem może precyzyjnie regulować otwór przesłony dla zwiększenia kontrastu, głębi i ostrości obrazu. Zaawansowane sterowanie przesłoną będzie szczególnie przydatne w przypadku kamer megapikselowych/HDTV.

„Obiektyw P-Iris używa silnika krokowego, który pozwala na precyzyjne kontrolowanie otworu przesłony” - powiedział Tosao Tohjima, dyrektor techniczny w Kowa CCTV Products. „Dzięki nowemu obiektywowi kamera sieciowa, zwłaszca megapikselowa, działa optymalnie we wszystkich warunkach oświetleniowych”.

Zastosowanie P-Iris będzie szczególnie przydatne w monitoringu miejsc takich jak parkingi czy długie korytarze, w których obiekty są niejednokrotnie znacznie oddalone od kamery. Sprawdzi się także we wszystkich zewnętrznych systemach nadzoru, gdzie P-Iris zapobiegnie rozmywaniu się obrazu spowodowanemu dyfrakcją światła na krawędziach zbyt małego otworu.dzięki ograniczeniu zamknięcia przesłony. Dotąd miało to miejsce w kamerach, które używały obiektywów DC w połączeniu z megapikselową matrycą. Obiektyw P-Iris współpracuje z oprogramowaniem kamery sieciowej, aby automatycznie ustawić przesłonę w położeniu zapewniającym optymalną jakość obrazu we wszystkich warunkach oświetleniowych. Obiektyw P-Iris zostanie zastosowany po raz pierwszy w 3-megapikselowej kamerze sieciowej

AXIS P1346, zaprezentowanej na targach IFSEC w Birmingham w Wielkiej Brytanii.


Informacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent rocznie w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMSResearch (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r. O firmie Axis: Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Kowa Company, Ltd. — informacje
Firma Kowa, założona w 1894 roku w Japonii, z biegiem lat zaczęła działać na skalę międzynarodową, aktywnie angażując się w produkcję i handel farmaceutykami, tekstyliami, optoelektroniką i produktami konsumenckimi. Kowa produkuje wysokiej jakości obiektywy CCTV od niemal 60 lat. Więcej informacji o Kowa można znaleźć pod adresem has grown www.kowa.co.jp

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Country Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 648
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com