Tech Data Polska i Videor nowymi dystrybutorami Axis Communications w Polsce

Warszawa, 2009-09-11
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, światowy lider na rynku sieciowych systemów wizyjnych, rozpoczął współpracę z dwoma nowymi dystrybutorami Tech Data Polska i Videor. Rozszerzenie kanału dystrybucyjnego firmy w Polsce związane jest z silnym rozwojem i umacnianiem pozycji Axis na naszym rynku. Firmy rozpoczęły współpracę 1 września 2009 roku.

Axis Communications dotychczas pracował na polskim rynku z firmami Softex Data i Anixter Polska. Rozszerzanie działalności, intensywny rozwój i inwestycje w kanał partnerski skłoniły firmę do podjęcia współpracy z dwoma nowymi dystrybutorami. Do decyzji przyczynił się także opublikowany w sierpniu 2009 r. raport IMS Research, według którego Axis jest niekwestionowanym liderem segmentu kamer IP, a czołowe sektory, w których firma jest aktywna – szkolnictwo, transport i administracja publiczna, odnotują znaczący wzrost zapotrzebowania na systemy monitoringu w najbliższych latach.

„Konsekwencją realizowanej przez nas strategii intensywnego rozwoju Axis na polskim rynku jest podpisanie umów o dystrybucji naszego sprzętu z dwoma nowymi firmami. Wybraliśmy Tech Data Polska jako dystrybutora o wieloletniej tradycji, dzięki któremu znacząco wzmocnimy dostępność kamer i pozostałych produktów Axis na polskim rynku. Z kolei Videor to firma, z którą mamy znakomite doświadczenia z rynku niemieckiego, gdzie pracujemy razem od lat. Było więc naturalne, że skoro Videor rozwija działalność w Polsce, powierzymy im dystrybucję naszego sprzętu” – mówi Edwin Roobol, Regional Manager Axis Communications.

Tech Data Corporation jest jednym z największych na świecie dystrybutorów technologii IT oferującym produkty czołowych producentów sprzętu i oprogramowania, natomiast Tech Data Polska działa na polskim rynku od 1988 roku. W 2003 r., po zintegrowaniu z firmą Azlan, Tech Data stała się także wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną: produktów i rozwiązań sieciowych, komunikacyjnych, serwerów, pamięci masowych i oprogramowania. Partnerom handlowym oferuje również wiele dodatkowych usług, w tym wsparcie marketingowe, przed- i posprzedażowe, szkolenia, usługi konfiguracyjne, programy demo i usługi finansowe. Pod marką TDAzlan Tech Data realizuje unikalny model "Reach and Focus", łączący zalety dystrybutora broadline, obsługującego na świecie ponad 90 000 klientów, z zaletami dystrybutora specjalizowanego, oferującego dodatkowe wartości oraz zaawansowane produkty i rozwiązania.

Videor to jeden z największych dystrybutorów kompletnych rozwiązań w zakresie telewizji przemysłowej w Europie, w 2008 roku firma została wyróżniona przez Axis Communications tytułem Dystrybutora Roku w regionie EMEA. Videor od ponad 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu niezawodnych urządzeń do monitoringu CCTV wielu producentów, partnerom oferuje kompleksowe wsparcie techniczne, organizuje szkolenia produktowe, prowadzi również serwis części marek. Od 2009 roku firma rozwija swoją działalność także w Polsce.

Infomacje dodatkowe:
Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim raporcie zatytułowanym „Światowy rynek CCTV i urządzeń do nadzoru wizyjnego”- wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w ponad 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Regional Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com