Axis wprowadza nową serię kamer AXIS M32 do nadzoru w sektorze handlu

Warszawa, 2010-03-02
This content is available in the following languages: Polish

Firma Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, wprowadziła do sprzedaży nową serię kompaktowych i niedrogich, stacjonarnych kamer kopułkowych przeznaczonych do nadzoru wizyjnego w sklepach detalicznych. Kamery sieciowe z linii AXIS M32 oferują doskonałą jakość obrazu, także w standardzie HDTV, oraz funkcje ułatwiające i przyspieszające instalację.

„Znakomita jakość obrazu, kompaktowa konstrukcja i przystępna cena to kluczowe cechy rozwiązań do nadzoru wizyjnego dla rynku detalicznego. Kopułkowe kamery AXIS M32 w pełni spełniają te potrzeby” – powiedział Johan Åkesson, dyrektor ds. rozwoju biznesu w sektorze handlu detalicznego, Axis Communications.

Kamery sieciowe skuteczniej zapobiegają stratom w sklepach niż analogowe systemy CCTV, oferują także wiele dodatkowych korzyści, takich jak np. ścisła integracja z punktami sprzedaży (POS) oraz elektronicznymi systemami monitorowania towarów (EAS). Umożliwiają również zliczanie osób wchodzących do placówki handlowej, analizowanie przepływu klientów, planowanie i ocenę aranżacji sklepów. Firma Axis jako pierwsza zaoferowała zalety technologii sieciowego nadzoru wizyjnego przedsiębiorcom z sektora detalicznego. Dziś kamery IP marki Axis przyczyniają się do minimalizacji strat, zwiększenia bezpieczeństwa personelu i podniesienia efektywności finansowej w takich sklepach na świecie, jak Benetton, Target, Tally Weijl, Lacoste czy Hugo Boss.

Kamery serii AXIS M32 są wyposażone w obiektywy o zmiennej ogniskowej, mogą rejestrować obraz o rozdzielczości megapikselowej i HDTV, co daje im znaczną przewagę nad urządzeniami analogowymi i sprawia, że doskonale sprawdzają się one w handlu detalicznym. Wersje wzmocnione, czyli AXIS M3203-V i AXIS M3204-V, znajdą zastosowanie w nadzorze wizyjnym w trudnych warunkach, np. w. magazynach.

AXIS M3203-V oferuje rozdzielczość SVGA przy pełnej częstotliwości wyświetlania klatek. Natomiast kamery AXIS M3204 i AXIS M3204-V zapewniają obraz o jakości HDTV przy pełnej częstotliwości wyświetlania klatek.

Seria AXIS M32 oferuje szereg funkcji, w tym licznik pikseli, który pozwala upewnić się, że rozdzielczość obiektu lub twarzy mierzona liczbą pikseli spełnia wymagania prawne albo potrzeby konkretnego klienta. Obsługa Power over Ethernet (PoE) umożliwia zasilanie kamer i przesyłanie materiału wizyjnego przez jeden kabel ethernetowy, co upraszcza instalację i ogranicza jej koszty. Wykorzystanie kompresji H.264 pozwala na oszczędność pasma sieciowego, minimalizując jednocześnie wymagania w zakresie pamięci masowej i przepustowości sieci.

Kamery sieciowe AXIS M32 są obsługiwane przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station.

Kamery z linii M32 będą dostępne u dystrybutorów firmy Axis Communications w drugim kwartale 2010 roku.

Zdjęcia i dodatkowe materiały można znaleźć pod adresem:
http://www.axis.com/eurocis/products.htm

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com