Axis oznamuje uvedení své cenově nejdostupnější síťové kamery s rozlišením Full HDTV 1080p

Praha, 2014-02-13
This content is available in the following languages: Czech, Polish

Nová síťová kamera AXIS M1025 vychází vstříc potřebám malých obchodů, butiků, kanceláří a uživatelů obytných prostor, kteří hledají řešení dohledu pomocí IP kamer, jehož instalace by byla snadná a cena dostupná.

AXIS M1025 je síťová kamera pro vnitřní použití, která nabízí vynikající kvalitu obrazu v rozlišení Full HDTV 1080p.
Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes představila model AXIS M1025 – síťovou kameru pro vnitřní použití v kompaktním provedení, která poskytuje vynikající kvalitu obrazu s rozlišením Full HDTV 1080p nebo 2 megapixely při plné snímkové frekvenci. Kamera je vybavena mnoha praktickými funkcemi – například má podporu pro výstup HDMI (Micro) pro živé streamování na monitor s rozlišením HDTV 720p, podporuje paměťové karty pro ukládání videí, může obraz snímat na výšku v takzvaném „Corridor“ formátu, jenž je optimálně vhodný pro snímání úzkých chodeb a uliček, a kromě stejnosměrného napájení může být napájena přes datovou síť díky protokolu Power over Ethernet.

„AXIS M1025 je první kamera s plným HDTV rozlišením 1080p / 2 megapixely v produktové řadě AXIS M10. U této kamery jsme přidali podporu pro výstup HDMI (Micro) a napájení přes datovou síť pomocí protokolu Power over Ethernet,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Rozhraní HDMI (Micro) bude užitečné pro malé obchody, které potřebují mít přehled o kupujících, a napájení přes datovou síť Power over Ethernet zjednoduší instalaci a ušetří čas a náklady. Uživatelé malých dohledových systémů, manažeři pro bezpečnost malých kanceláří i domácí uživatelé ocení všestrannost této stylové a cenově dostupné kamery.“

Síťová kamera AXIS M1025 navíc podporuje AXIS Video Hosting System, který ji umožňuje připojit jedním kliknutím, a kamera je tak ideální pro hostovaná video řešení. Díky podpoře paměťových karet je model AXIS M1025 rovněž skvělou volbou ve spojení s řešením AXIS Camera Companion, což je cenově dostupné řešení pro IP video určené pro malé instalace. Kamera AXIS M1025 rovněž obsahuje podporu pro vícenásobný streaming přenosů s kompresí H.264.

Kamera má oporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamera podporuje aplikační platformu AXIS Camera Application Platform a ONVIF umožňující snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce. Kamera AXIS M1025 bude podle plánu dostupná v 1. čtvrtletí 2014 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 6900 Kč.

Fotografie a další informace může získat na adrese:
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m1025

Označení HDMI, HDMI High-Definition Multimedia Interface a logo HDMI jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti HDMI Licensing LLC ve Spojených státech amerických a dalších zemích.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu. Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti. Axis má více než 1.600 zaměstnanců ve více než 40 zemích na celém světě a spolupracuje se sítí 60.000 partnerů ve 179 zemích. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.