Riziková místa ohlídá nová síťová PTZ kamera AXIS

Praha, 2008-02-22
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communication, světový lídr v oboru síťových videosystémů1, dnes představila novou síťovou kameru AXIS 212 PTZ-V, vyznačující se vysokou odolností proti vandalismu. Zařízení vychází z revolučního řešení kamery AXIS 212 PTZ, která přišla s funkcemi natáčení, naklápění a zoomování a s funkcí automatického sledování, umožňující plynulý pohyb kamery bez opotřebení pohyblivých částí.

“Propojením velmi odolné šasi a jedinečné sady funkcí kamera AXIS 212 PTZ-V více než splňuje požadavky trhu na spolehlivé, rentabilní a proti zásahům zvenčí dobře odolné řešení pro dohledové systémy,” uvedl Anders Laurin, viceprezident Axis Communications. “AXIS 212 PTZ-V zajišťuje dohled v celé monitorované oblasti, kdežto běžné PTZ kamery umožňují natáčení, naklápění a zoomování pouze v omezeném rozsahu.“

AXIS 212 PTZ-V je se svou průhlednou, ale odolnou kovovou schránkou výborně chráněna proti poškození zvenčí. Je proto ideální pro sledování rizikových míst, jako jsou školy, obchody, banky a hotelové recepce, kde je nezbytné mít dokonalý přehled o celé oblasti. Funkce okamžitého natáčení, naklápění a přibližování záběrů umožňuje rychlé a přesné monitorování podezřelých aktivit.

Kombinace třímegapixelového optického snímače a širokoúhlého objektivu s VGA rozlišením zajišťují v modelu AXIS 212 PTZ-V stejně vysokou kvalitu obrazu jak u celkových pohledů, tak u detailních záběrů. Kamera dokáže okamžitě, bez opotřebení a hluku střídat celkové zobrazení a detaily získané pomocí natáčení, naklápění a zoomování. Podporuje Power over Ethernet a využívá Ethernet kabel pro přenos videa i pro přívod elektřiny, takže je její instalace rychlá a rentabilní.

Poznámky pro novináře
1 Axis Communications je světovým lídrem na trhu síťového videa s 32% podílem na celosvětovém trhu síťových kamer. V roce 2009 trh síťových kamer vyprodukuje hodnotu více než 1 miliardy amerických dolarů. V následujících třech letech bude zaznamenávat meziroční růst ve výši 40 %, a v roce 2010 má dosáhnout 1,5 miliardy amerických dolarů. Tyto skutečnosti uvedla analytická společnosti IMS Research (www.imsresearch.com) ve své nejnovější studii The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition, publikované v prosinci 2007.

O společnosti Axis Communications
Axis je IT společnost nabízející řešení pro síťové videosystémy v oblasti profesionálního použití/montáží. Jako světový lídr na trhu síťového videa Axis reprezentuje přechod z analogových dohledových řešení na digitální. Produkty a řešení společnosti Axis se zaměřují na bezpečnostní dohledové systémy a vzdálený monitoring a sou založeny na inovativních, technologicky otevřených platformách. Společnost, založená v roce 1984 ve Švédsku, má pobočky v 18 zemích po celém světě a v dalších více než 70 státech má zastoupení prostřednictvím obchodních partnerů. Axis je zapsán ve skandinávských kapitálových obchodních indexech OMX Nordic Exchange, Large Cup a Information Technology. Více informací o společnosti najdete na www.axis.com.

O společnosti Media1 Czech Republic
Media1 Czech Republic je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.

Kontakt Axis Communications
Peter Lindström
country manager
office: +46 46 272 1803
mobile: +46 708 90 1803
Emdalavägen 14, S-223 69 Lund, Sweden
www.axis.com

Kontakt Media1 Czech Republic
Michal Sedlák
PR manager
michal.sedlak@media1.cz
office: +420 515 533 948
mobile: +420 774 421 111
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno
www.media1.cz