Axis Communications posiluje region EMEA jmenováním Larse Paulssona do funkce oblastního ředitele

Praha, 2008-03-14
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communications, světový lídr na trhu síťového videa1, dnes oznámila jmenování Larse Paulssona oblastním ředitelem pro region Evropy, Blízkého Východu a Afriky (EMEA). S více než patnáctiletými zkušenostmi v brand strategii a marketingu v mezinárodních funkcích má Paulsson dále upevňovat organizaci společnosti v tomto regionu. Paulsson pracuje mimo kancelář ve švédském Lundu a informuje přímo viceprezidenta pro prodej Bodila Sonessona Gallona. Jeho jmenování odráží důležitost regionu, kde prodeje za poslední čtvrtletí roku 2007 dosáhly 51 % z celkových tržeb společnosti. Se 46% podílem tomuto trhu dominují síťové kamery2.

Jako oblastní ředitel pro region EMEA bude Lars Paulsson zodpovídat za strategii a rozvoj společnosti v regionu, v němž za rok 2007 vzrostl prodej o 38 %. Paulsson chce podporovat regionální tým EMEA v udržení kladného růstového trendu i vedoucí pozice na proměnlivém trhu síťového videa.

“Lars je uznávaným expertem s mezinárodními manažerskými zkušenostmi,” uvedl Bodil Sonesson Gallon, viceprezident pro celosvětový prodej společnosti Axis. “Jeho zkušenosti a znalosti budou podstatné pro to, abychom společně s našimi partnery zůstali lídry trhu.”

Před příchodem do Axisu zastával Paulsson různé funkce v oblasti marketinu a prodeje u výrobce a dodavatele řešení pro otevírání dveří ASSA ABLOY. Naposledy zastával post viceprezidenta pro marketing a product management, zodpovědného za značky Besam, EntreMatic a Dorman. Paulssonovy různorodé a rozsáhlé zkušenosti v oboru marketingu a brand strategie vycházejí z pozice konzultanta pro management a brand strategii ve společnosti The Core Company/TNS Gallup, mezi jejíž významné zákazníky patří Daimler Chrysler, Arla Foods a Sanitec group. Další zkušenosti Paulsson načerpal v nejrůznějších funkcích jako konzultant pro management i jako brand manager u Scan Foods a Kraft Foods.

Poznámky pro novináře
1 Axis Communications je světovým lídrem na trhu síťového videa s 32% podílem na celosvětovém trhu síťových kamer. V roce 2009 vyprodukuje trh síťových kamer hodnotu více než 1 miliardy amerických dolarů. Světový trh síťových kamer bude v následujících třech letech zaznamenávat růst ve výši 40 % meziročně, aby v roce 2010 dosáhl hodnoty 1,5 miliardy amerických dolarů. Tyto skutečnosti uvedla analytická společnosti IMS Research (www.imsresearch.com) ve své nejnovější studii nazvané The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition a publikované v prosinci 2007.

2 Studie IMS: „The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition (Prosinec 2007)O společnosti Axis Communications
Axis je IT společnost nabízející řešení pro síťové videosystémy v oblasti profesionálního použití. Jako světový lídr na trhu síťového videa Axis reprezentuje přechod z analogových dohledových řešení na digitální. Produkty a řešení společnosti Axis se zaměřují na bezpečnostní dohledové systémy a vzdálený monitoring a jsou založeny na inovativních, technologicky otevřených platformách. Společnost, založená v roce 1984 ve Švédsku, má pobočky v 18 zemích po celém světě a v dalších více než 70 státech má zastoupení prostřednictvím obchodních partnerů. Axis je zapsán ve skandinávských kapitálových obchodních indexech OMX Nordic Exchange, Large Cup a Information Technology. Více informací o společnosti najdete na www.axis.com.

O společnosti Media1 Czech Republic
Media1 Czech Republic je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.

Kontakt Axis Communications
Peter Lindström
country manager
office: +46 46 272 1803
mobile: +46 708 90 1803
Emdalavägen 14, S-223 69 Lund, Sweden
www.axis.com

Kontakt Media1 Czech Republic
Michal Sedlák
PR manager
michal.sedlak@media1.cz
office: +420 515 533 948
mobile: +420 774 421 111
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno
www.media1.cz