Nový AXIS Camera Station 3.0: jednodušší provoz a efektivita systému

Praha, 2008-04-03
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti síťového videa1, dnes uvedla na trh novou generaci programu AXIS Camera Station, softwarového správce videozáznamů ze síťových kamer. Aplikace slouží k monitorování, přehrávání a správě událostí až u 50 síťových kamer Axis. Nejvýznamnějším přínosem nové verze je vylepšené uživatelské rozhraní a podpora komprese H.264.

“Pro mnoho uživatelů, především u instalací menšího a středního rozsahu, je podstatné především to, aby se aplikace dala rychle nainstalovat a jednoduše nakonfigurovat i používat. Nové, uživatelsky příjemné rozhraní a zjednodušená správa programu AXIS Camera Station 3.0 je naší odpovědí na tyto požadavky,” řekl Anders Laurin, výkonný viceprezident společnosti Axis Communications. “Díky tomu, že program podporuje kompresi H.264, mohou uživatelé budovat rentabilní dohledové systémy s mimořádnou obrazovou kvalitou.”

AXIS Camera Station je ideálním řešením pro síťové dohledové systémy instalované v prodejnách, hotelech, školách a na dalších místech. Důležitým rysem nového programu je kromě formátu Motion JPEG i dodatečná podpora komprese H.264. Nový celosvětový standard pro komprese videa MPEG-4. H.264 umožňuje vysokou kvalitu záznamu a zároveň významně snižuje zátěž sítě a úložných kapacit. Představuje klíčový prvek všech dalších připravovaných videoproduktů značky AXIS.

Program AXIS Camera Station je výkonné, v oboru osvědčené softwarové řešení správy videozáznamů s více než 100 000 kopiemi instalovanými po celém světě. Aplikace je navržena speciálně pro síťové produkty Axis. Nabízí funkci automatického sledování a univerzálního průvodce konfigurací Event Configuration Wizard spojeného s výkonnými nahrávacími a vyhledávacími funkcemi, vizualizací časové linky a možností exportu. Plánované a na dané události závislé nahrávání se dá navíc spustit jak manuálně, tak detekcí pohybu či prostřednictvím externího I/O. Klient programu AXIS Camera Station pro Windows se dá nainstalovat na kterémkoli PC. Je tak následně možné prohlížet si záznam na dálku nebo jej ovládat, a to odkudkoli z internetu nebo z kterékoli složky firemní sítě.

Třetí generace programu AXIS Camera Station poskytuje funkci ovládání PTZ a kupolových kamer pomocí myši nebo joysticku a také digitální podporu PTZ kamer v oblasti živého náhledu a přehrávání. Bezpečnost je řešena pomocí víceúrovňového přístupu, software rovněž nabízí neomezenou databázi pro nahrávání, limitovanou pouze kapacitou disku.

Aplikace AXIS Camera Station má otevřenou architekturu a dodává se s dobře dokumentovaným rozhraním pro programování (API), určeným pro jednoduchou integraci s jinými systémy, jako jsou Point-of-sales a Access Control.

Poznámky pro novináře
1 Axis Communications je světovým lídrem na trhu síťového videa s 32% podílem na celosvětovém trhu síťových kamer. V roce 2009 vyprodukuje trh síťových kamer hodnotu více než 1 miliardy amerických dolarů. Světový trh síťových kamer bude v následujících třech letech zaznamenávat růst ve výši 40 % meziročně, aby v roce 2010 dosáhl hodnoty 1,5 miliardy amerických dolarů. Tyto skutečnosti uvedla analytická společnosti IMS Research (www.imsresearch.com) ve své nejnovější studii nazvané The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition a publikované v prosinci 2007.

O společnosti Axis Communications
Axis Communications je IT společnost nabízející řešení pro síťové videosystémy v oblasti profesionálního použití. Jako světový lídr na trhu síťového videa Axis reprezentuje přechod z analogových dohledových řešení na digitální. Produkty a řešení společnosti Axis se zaměřují na bezpečnostní dohledové systémy a vzdálený monitoring a jsou založeny na inovativních, technologicky otevřených platformách. Společnost, založená v roce 1984 ve Švédsku, má pobočky v 18 zemích po celém světě a v dalších více než 70 státech má zastoupení prostřednictvím obchodních partnerů. Axis je zapsán ve skandinávských kapitálových obchodních indexech OMX Nordic Exchange, Large Cup a Information Technology. Více informací o společnosti najdete na www.axis.com.

O společnosti Media1 Czech Republic
Media1 Czech Republic je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.

Kontakt Axis Communications
Peter Lindström
country manager
office: +46 46 272 1803
mobile: +46 708 90 1803
Emdalavägen 14, S-223 69 Lund, Sweden
www.axis.com

Kontakt Media1 Czech Republic
Michal Sedlák
PR manager
michal.sedlak@media1.cz
office: +420 515 533 948
mobile: +420 774 421 111
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno
www.media1.cz