Axis pozvedá dohledové systémy na novou úroveň

Praha, 2008-04-03
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communications, celosvětový lídr na trhu síťového videa1, dnes představila novou generaci produktů pro síťové dohledové systémy, založených na čipu vlastní výroby ARTPEC-3. Nová produktová generace integruje standard komprese videa H.264, který je rentabilnější a který zjednoduší rozmístění a správu rozsáhlých kamerových systémů.

Uvedením nové generace produktů pro síťové video pozvedá Axis dohledová řešení na novou úroveň. Integrací komprese H.264 do každého produktu nové generace Axis vylepší možnosti moderních dohledových systémů.

“Představení nové generace je pro Axis přirozeným krokem. Zdůrazňuje již známé přednosti síťového videa, co do návratnosti nákladů, přizpůsobivosti a měřitelnosti. S naší novou produktovou generací jsou tyto výhody ještě výraznější, srovnáme-li je s analogovými řešeními,” říká výkonný viceprezident Anders Laurin.

Použitím standardu komprese H.264 ve všech síťových kamerách, video kodérech a systémech pro správu videa nové generace šetří Axis až 50 % úložných kapacit a šířky síťového pásma ve srovnání s MPEG-4 Part 2 a až 80 % ve srovnání s Motion JPEG. To umožňuje vyšší rentabilitu systémů síťového videa a zjednodušené rozmístění a správu rozsáhlých systémů.

Standard H.264 je technologií budoucnosti, která již byla použita v množství obchodních a zákaznických aplikací, jako je formát Blu-Ray, HDTV a telekomunikační a vysílací řešení.

Distribuce nového generace řešení síťového videa začne během třetího čtvrtletí roku 2008.

Poznámky pro novináře
1 Axis Communications je světovým lídrem na trhu síťového videa s 32% podílem na celosvětovém trhu síťových kamer. V roce 2009 vyprodukuje trh síťových kamer hodnotu více než 1 miliardy amerických dolarů. Světový trh síťových kamer bude v následujících třech letech zaznamenávat růst ve výši 40 % meziročně, aby v roce 2010 dosáhl hodnoty 1,5 miliardy amerických dolarů. Tyto skutečnosti uvedla analytická společnosti IMS Research (www.imsresearch.com) ve své nejnovější studii nazvané The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition a publikované v prosinci 2007.

2 Studie IMS: „The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition (Prosinec 2007)

O společnosti Axis Communications
Axis je IT společnost nabízející řešení pro síťové videosystémy v oblasti profesionálního použití. Jako světový lídr na trhu síťového videa Axis reprezentuje přechod z analogových dohledových řešení na digitální. Produkty a řešení společnosti Axis se zaměřují na bezpečnostní dohledové systémy a vzdálený monitoring a jsou založeny na inovativních, technologicky otevřených platformách. Společnost, založená v roce 1984 ve Švédsku, má pobočky v 18 zemích po celém světě a v dalších více než 70 státech má zastoupení prostřednictvím obchodních partnerů. Axis je zapsán ve skandinávských kapitálových obchodních indexech OMX Nordic Exchange, Large Cup a Information Technology. Více informací o společnosti najdete na www.axis.com.

O společnosti Media1 Czech Republic
Media1 Czech Republic je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.

Kontakt Axis Communications
Peter Lindström
country manager
office: +46 46 272 1803
mobile: +46 708 90 1803
Emdalavägen 14, S-223 69 Lund, Sweden
www.axis.com

Kontakt Media1 Czech Republic
Michal Sedlák
PR manager
michal.sedlak@media1.cz
office: +420 515 533 948
mobile: +420 774 421 111
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno
www.media1.cz