Axis představil diskrétní síťové kamery s podporou H.264 komprese v inovativním designu

Praha, 2008-05-12
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communications, světový lídr v oboru síťového videa1, dnes představila dva nové ultra-kompaktní modely síťových kamer. AXIS M3011 a AXIS M3014 jsou stropní dome IP kamery vyvinuté pro rychlou a snadnou zapuštěnou montáž s použitím pro nenápadný dohledový systém. Kamery jsou schopny odesílat současně několik streamů kompresního standardu H.264, stejně jako Motion JPEG, a to buď v nejvyšší možné snímkové frekvenci, anebo optimalizovaně pro rozdílné kvalitativní požadavky a omezení propustnosti sítě.

„S pouhými 9 cm šířky a s přesahem jen 3 cm od úrovně stropu představují modely AXIS M3011/M3014 ideální řešení poptávky trhu po kompaktních a diskrétních stropních dome kamerách,“ uvedl Anders Laurin, výkonný viceprezident společnosti Axis Communications. „Důmyslný design kamer AXIS M3011/M3014 je optimalizován pro potřeby rychlé a snadné instalace do stropních podhledů. Tyto modely představují podstatné posílení portfolia našich produktů nové generace s podporou H.264 komprese a s unikátními možnostmi přenosu záznamu.“

AXIS M3011 nabízí VGA rozlišení, zatímco AXIS M3014 je 1,3 Mpx kamera. Oba modely využívají progresivní technologii snímání, která umožňuje pořizovat záznam pohybujících se objektů v plném rozlišení bez jakýchkoli obrazových zkreslení. Díky tomu je umožněno sledovat detaily snímků pro identifikaci jednotlivců či vybraných objektů. AXIS M3011/M3014 přichází s podporou celé řady streamovaných formátů, které mohou být individuálně optimalizované prostřednictvím H.264 kompresního standardu, stejně tak je možné využívat Motion JPEG. Pro zachování zpětné kompatibility je podporován i MPEG-4 Part 2.

Kroužek krytu je dostupný v mnoha barevných provedeních, aby mohlo být dosaženo dokonalého splynutí s designem interiéru. Kamery jsou napájeny prostřednictvím ethernetové sítě (IEEE 802.3af), takže odpadají složité manévry s napájecími kabely a stejně tak náklady na rozvody elektrické energie. Tyto kamery zároveň podporují rozsáhlý balíček možností správy a zabezpečení zahrnující HTTPS šifrování, IPv4/IPv6 a Quality of Service.

AXIS M3011/M3014 jsou díky programu Axis Application Development Partner podporovány tržně nejrozšířenějšími aplikacemi pro správu videosystémů, samozřejmě včetně Axis Camera Station. Oba modely kamer budou k dostání ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku prostřednictvím sítě distribučních kanálu Axis Communications.

Poznámky pro novináře
1 Axis Communications je světovým lídrem na trhu síťového videa s 32% podílem na celosvětovém trhu síťových kamer. V roce 2009 vyprodukuje trh síťových kamer hodnotu více než 1 miliardy amerických dolarů. Světový trh síťových kamer bude v následujících třech letech zaznamenávat růst ve výši 40 % meziročně, aby v roce 2010 dosáhl hodnoty 1,5 miliardy amerických dolarů. Tyto skutečnosti uvedla analytická společnosti IMS Research (www.imsresearch.com) ve své nejnovější studii nazvané The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition a publikované v prosinci 2007.

O společnosti Axis Communications
Axis je IT společnost nabízející řešení pro síťové videosystémy v oblasti profesionálního použití. Jako světový lídr na trhu síťového videa Axis reprezentuje přechod z analogových dohledových řešení na digitální. Produkty a řešení společnosti Axis se zaměřují na bezpečnostní dohledové systémy a vzdálený monitoring a jsou založeny na inovativních, technologicky otevřených platformách. Společnost, založená v roce 1984 ve Švédsku, má pobočky v 18 zemích po celém světě a v dalších více než 70 státech má zastoupení prostřednictvím obchodních partnerů. Axis je zapsán ve skandinávských kapitálových obchodních indexech OMX Nordic Exchange, Large Cup a Information Technology. Více informací o společnosti najdete na www.axis.com.

O společnosti Media1 Czech Republic
Media1 Czech Republic je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.

Kontakt Axis Communications
Peter Lindström
country manager
office: +46 46 272 1803
mobile: +46 708 90 1803
Emdalavägen 14, S-223 69 Lund, Sweden
www.axis.com

Kontakt Media1 Czech Republic
Michal Sedlák
PR manager
michal.sedlak@media1.cz
office: +420 515 533 948
mobile: +420 774 421 111
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno
www.media1.cz