Axis představuje další vysoce výkonnou síťovou kameru s podporou komprese H.264

Praha, 2008-05-04
This content is available in the following languages: cz

Společnost Axis Communications, světový lídr v oboru síťového videa1, představuje další produkt z portfolia nové generace síťových videokamer s podporou několika formátů streamu v kompresním standardu H.264 a se špičkovou obrazovou kvalitou. Kamera AXIS P1311 je perfektním řešením pro dohledové videosystémy s požadavky na efektivní využití kapacity úložného prostorou a propustnosti sítě, tedy kupříkladu pro školy, maloobchody, banky či správní úřady a další.

„AXIS P1311 je schopna odesílat současně několik streamů kompresního standardu H.264, stejně jako Motion JPEG, a to buď v nejvyšší možné snímkové frekvenci, anebo optimalizovaně pro rozdílné kvalitativní požadavky a omezení propustnosti sítě,“ uvedl Anders Laurin, výkonný viceprezident společnosti Axis Communications a dodal: „Tato kamera je díky svému novému robustnímu kovovému zapouzdření skvělým řešením pro místa, kde plní jasně viditelná kamera rovněž funkci odstrašovací.“

AXIS P1311 nabízí špičkovou kvalitu obrazu s progresivním snímáním a široký dynamický rozsah. Tím je dosaženo výborných a čistých záběrů jak v dobře osvětlených, tak v šerých prostředích. Pro zachování zpětné kompatibility je kromě podpory kompresního standardu H.264 a Motion JPEG podporován rovněž MPEG-4 Part 2. Pro ještě větší flexibilitu využití úložného prostoru a šířky pásma celého systému nabízí AXIS P1311 podporu volitelné SD/SDHC paměťové karty pro lokální videozáznam. Kamery jsou napájeny přímo ze sítě (IEEE 802.3af), čímž se výrazně snižují náklady na instalaci díky naprosté eliminaci napájecích kabelů elektrické sítě.

Kamera AXIS P1311 využívá inteligentních řešení jakými jsou vylepšená detekce pohybu, detekce zvuku či detekce pokusů o vyřazení kamery z funkčnosti kupříkladu zakrytím či posprejováním apod. Nová kamera podporuje rozsáhlý balíček možností správy a zabezpečení zahrnující HTTPS šifrování, IPv4/IPv6 a Quality of Service.

AXIS P1311 je díky programu Axis Application Development Partner podporována tržně nejrozšířenějšími aplikacemi pro správu videosystémů, samozřejmě včetně Axis Camera Station. Nová kamera AXIS P1311 bude k dostání ve třetím čtvrtletí tohoto roku prostřednictvím sítě distribučních kanálu Axis Communications.

Poznámky pro novináře
1 Axis Communications je světovým lídrem na trhu síťového videa s 32% podílem na celosvětovém trhu síťových kamer. V roce 2009 vyprodukuje trh síťových kamer hodnotu více než 1 miliardy amerických dolarů. Světový trh síťových kamer bude v následujících třech letech zaznamenávat růst ve výši 40 % meziročně, aby v roce 2010 dosáhl hodnoty 1,5 miliardy amerických dolarů. Tyto skutečnosti uvedla analytická společnosti IMS Research (www.imsresearch.com) ve své nejnovější studii nazvané The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2007 Edition a publikované v prosinci 2007.

O společnosti Axis Communications
Axis je IT společnost nabízející řešení pro síťové videosystémy v oblasti profesionálního použití. Jako světový lídr na trhu síťového videa Axis reprezentuje přechod z analogových dohledových řešení na digitální. Produkty a řešení společnosti Axis se zaměřují na bezpečnostní dohledové systémy a vzdálený monitoring a jsou založeny na inovativních, technologicky otevřených platformách.
Společnost, založená v roce 1984 ve Švédsku, má pobočky v 18 zemích po celém světě a v dalších více než 70 státech má zastoupení prostřednictvím obchodních partnerů. Axis je zapsán ve skandinávských kapitálových obchodních indexech OMX Nordic Exchange, Large Cup a Information Technology. Více informací o společnosti najdete na www.axis.com.

O společnosti Media1 Czech Republic
Media1 Czech Republic je mediální a PR agentura působící na českém trhu od roku 2006. Přestože jde o mladou firmu, každý člen týmu má dlouholeté zkušenosti v oblasti PR a marketingu, které přenáší do podnikání klientů. Filozofií společnosti je serióznost, rychlost, soustředění na výsledky a maximální podpora zákazníků, pro které pracuje.


Kontakt Axis Communications

Peter Lindström
country manager
office: +46 46 272 1803
mobile: +46 708 90 1803
Emdalavägen 14, S-223 69 Lund, Sweden
www.axis.com

Kontakt Media1 Czech Republic
Michal Sedlák
PR manager
michal.sedlak@media1.cz
office: +420 515 533 948
mobile: +420 774 421 111
Jugoslávská 124b, 613 00 Brno www.media1.cz