Podle nové zprávy IMS posiluje Axis svoji vedoucí pozici na trhu

Praha, 2008-11-18
This content is available in the following languages: cz

Axis Communications, globální lídr v oblastí síťového videa1, dnes oznámil, že nejnovější průzkum trhu bezpečnostních řešení společnosti IMS Research, odhaduje globální tržní podíl Axis Communications v oblasti síťových kamer na 33,5 % (z 32,0 % v předchozím roce). Axis tak ještě více posílil svojí vedoucí pozici na trhu.

Letošní vydání roční zprávy společnosti IMS Research „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment“ se zakládá na datech z roku 2007 a obsahuje komplexní informace o všech dodavatelích analogových a digitálních řešení pro video dohled jako jsou kamery, záznamová zařízení a kodéry videosignálu.

Axis se celosvětově v roce 2007 umístil na šesté pozici v kategorii dodavatelé zařízení pro dohled ve srovnání s osmou příčkou, kterou obsadil rok předtím.

V kategorii bezpečnostních kamer, která zahrnuje jak analogové, tak síťové kamery, umístil průzkum IMS Research Axis na třetí příčku na světě, ve srovnání se čtvrtou pozicí v předchozím roce. V kategorii síťových kamer Axis stále zůstává jednoznačným lídrem trhu a zvyšuje svůj náskok oproti dalším konkurentům zvyšováním podílu na trhu. V americkém regionu a regionu EMEA je tržní podíl Axis Communications třikrát větší, než podíl nejbližšího konkurenta.

IMS Research předpovídá silný a dlouhodobý růst trhu síťových video produktů s průměrným 35% meziročním nárůstem v příštích pěti letech.

„Zpráva IMS opět potvrzuje naši silnou pozici globálního lídra, kde jsme opět posílili naši pozici na trhu síťového videa – trhu s nepřetržitým pozitivním dlouhodobým potenciálem růstu,“ řekl Ray Mauritsson, president Axis Communications.

Axis se zaměřuje na profesionální segment trhu síťového videa se zákazníky v oblasti školství, dopravy, státní správy, maloobchodu, bankovnictví a průmyslu. Díky využití standardní IT infrastruktury vytvářejí systémy síťového videa škálovatelné, flexibilní cenově efektivní systémy připravené na budoucnost.

Pro novináře
1 Axis Communications je globální lídr trhu v oblasti síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer je odhadována na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Trh síťových kamer má podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com) vydané v listopadu 2008 mít v příštích třech letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axis, zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování, jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.

Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na OMX Nordic Exchange pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti Axis naleznete na www.axis.com.

O IMS Research
Společnost IMS Research (www.imsresearch.com) byla založena v roce 1989 a nyní je jedním z předních dodavatelů kvalitních a detailních průzkumů globálního trhu elektroniky.

Kontakt pro media v ČR:
Petr Buigl, Sales and Marketing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o. Tel: +420 777 788 278, E-mail: petr.buigl@media1.cz