Axis uvádí na trh výkonný čtyřkanálový videokodér s podporou H.264

Praha, 2009-04-01
This content is available in the following languages: cz

Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa1, uvedla na trh výkonný čtyřkanálový videokodér s podporou videokomprese H.264. Videokodér AXIS Q7404 s podporou mnoha funkcí integruje současně čtyři analogové CCTV kamery do dohledového videosystému na bázi protokolu IP.

„AXIS Q7404 nabízí mimořádný výkon při podpoře více videostreamů a plné snímkové frekvenci, ve všech rozlišeních a ze všech čtyř videokanálů,” uvedl Erik Frännlid, ředitel pro Product Management Axis Communications. „AXIS Q7404 dále poskytuje vynikající kvalitu videa a významné úspory v oblasti šířky pásma a úložiště díky podpoře H.264. Videokodér je cenové výhodným řešením pro analogové CCTV systémy, které díky němu mohou využívat výhod síťového videa bez nutnosti výměny stávajících analogových kamer. Uživatelé získají možnost vzdáleného monitorování, výkonnou správu událostí a lepší škálovatelnost.“

Efektivní formát videokomprese H.264 významně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, při zachování kvality obrazu. Videokodér rovněž podporuje z důvodu vyšší flexibility formát Motion JPEG.

AXIS Q7404 může přenášet více videostreamů z každého analogového videokanálu současně a to při plné snímkové frekvenci a ve všech rozlišeních až do D1 (720x576 v režimu PAL). Videostreamy lze konfigurovat individuálně a využít různé formáty komprese, rozlišení a snímkové frekvence pro různé situace.

Videokodér podporuje funkce inteligentního videa, jako jsou pokročilá detekce pohybu, aktivní alarm při poškození a detekce zvuku. Pro každý videokanál jsou k dispozici dva konfigurovatelné vstupy/výstupy pro připojení externích zařízení, jako jsou senzory a relé, které systému umožní přijímat alarmy a reagovat na ně. Na jednom z videokanálů lze aktivovat podporu obousměrného přenosu audia.

U všech ètyø kanálù je integrována podpora funkce øízení pan/tilt/zoom u PTZ kamer a PTZ dome kamer. Rovnìž je možné øídit kamery v sérii z jednoho portu RS-422/485, pokud pracují pod stejným protokolem.

Videokodér podporuje pokročilé síťové funkce pro optimalizaci síťového videořešení z hlediska bezpečnosti, efektivity a správy. Výrobek je podporován v softwaru pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner. AXIS Q7404 bude k dispozici v distribučních kanálech společnosti Axis v průběhu druhého čtvrtletí roku 2009.

Pro novináře
1Axis Communications je globální lídr trhu síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer se odhaduje na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com), jež vyšla v listopadu 2008, má mít trh síťových kamer v příštích třech letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.
Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

Více informací o Axis Communications poskytne:
Edwin Roobol, regional manager, Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080, e-mail: edwin.roobol@axis.com

Kontakt pro média v ČR:
Petr Buigl, Sales and Marketing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o.
Tel.: +420 777 788 278, e-mail: petr.buigl@media1.cz