Axis a Kowa představují přesné řízení clony, které stanovuje nový standard kvality obrazu u bezpečnostních kamer

Praha, 2009-05-11
This content is available in the following languages: cz

Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa1, a Kowa Company dnes představily P-Iris – přesné řízení clony, které umožňuje síťovým kamerám generovat obraz lepší kvality jak uvnitř, tak i vně budov. Objektiv P-Iris společně se speciálním softwarem umí automaticky a přesně regulovat otevření clony, čímž umožňuje dosažení lepšího kontrastu, jasu, rozlišení a hloubky ostrosti. Pokročilé řízení clony je zvláště účinné u megapixelových a HD kamer v náročných dohledových aplikacích.

„P-Iris umožňuje fixním síťovým kamerám dosáhnout nové úrovně výkonu v oblasti kvality obrazu,“ řekl Johan Paulsson, technologický ředitel společnosti Axis Communications, která je globálním lídrem v oblasti síťových kamer. „Znamená revoluční zlepšení pro síťové kamery a také obecně pro tuto oblast trhu, protože očekáváme, že se P-Iris stane standardem, který časem nahradí objektivy s clonou DC.“

Řízení clony DC (automatická clona) u bezpečnostních kamer s fixními nebo zoomovými objektivy neumožňuje kameře nebo uživateli znát přesnou pozici otevření clony, která je nutná pro optimalizaci kvality obrazu. Společnost Axis chtěla tuto situaci vyřešit a nalezla partnera ve firmě Kowa, inovativním výrobci optiky, a společně pak vyvinuly řešení.

„Objektiv P-Iris využívá krokový motor, který umožňuje přesně řídit otevření clony,“ řekl Tosao Tohjima, technický ředitel Kowa CCTV Products. „P-Iris je inovativní řešení, které skutečně umožňuje zvláště megapixelovým síťovým kamerám podávat optimální výkon při všech světelných podmínkách.“ Megapixelová kamera, která má obecně menší pixely než kamera se standardním rozlišením, může využít P-Iris k zachování ostrých snímků ve vysokém rozlišení, dokonce i v obtížných světelných podmínkách.

Objektiv P-Iris spolupracuje se softwarem v síťové kameře a automaticky nastavuje nejvhodnější pozici clony pro získání optimální kvality obrazu za všech světelných podmínek. Obraz bude ostřejší, s lepším kontrastem, rozlišením a hloubkou ostrosti. Dobrá hloubka ostrosti, kdy jsou objekty v různé vzdálenosti od kamery zaostřeny současně, je důležitá při videodohledu například u dlouhých chodeb nebo parkovišť. Při velmi jasném osvětlení P-Iris omezuje uzavření clony, a zabraňuje tak rozmazání (difrakci), které vzniká, když je clona příliš uzavřená. Tato situace může nastat typicky u kamer, které kombinují objektivy s clonou DC a megapixelové senzory s malými pixely. Možnost zamezení difrakci a současné výhody automaticky řízené clony jsou zvláště ceněny u aplikací videodohledu vně budov.

P-Iris bude součástí nadcházejících síťových kamer Axis v čele s 3megapixelovou síťovou kamerou AXIS P1346, která je právě uváděna na trh na výstavě IFSEC v Birminghamu ve Velké Británii.

Pro novináře
1Axis Communications je globální lídr trhu síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer se odhaduje na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment 2008 Edition“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com), jež vyšla v listopadu 2008, má mít trh síťových kamer v příštích třech letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.
Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

O Kowa Company
Od svého založení v roce 1894 Kowa vyrostla v mezinárodní japonskou firmu, která aktivně působí v různých výrobních a obchodních oblastech v oborech farmacie, textilního průmyslu, optoelektroniky a různých spotřebitelských produktů. Kowa vyrábí vysoce kvalitní objektivy pro CCTV zhruba již 60 let. Více informací o společnosti naleznete na www.kowa.co.jp.

Pro získání více informací kontaktujte prosím:

Axis:
Johan Paulsson, Chief Technology Officer
Axis Communications, Emdalavägen 14, 223 69 Lund, Sweden
Telefon: +46 46 272 18 00, e-mail: pressoffice@axis.com

Kowa:
Nobuhiro Torii, International Sales Dept.
Kowa Company, Ltd., Electronics & Optical Division, 4-14 Nihonbashi-Honcho, 3-Chome, Chuo-Ku, Tokyo 103-8433, Japan
Telefon: +81 3 5623-8061, e-mail: opt-cctv@kowa.co.jp