Pierwsza stałopozycyjna sieciowa kamera kopułkowa z matrycą 3 Mpix i sterowaniem przesłoną P-Iris od Axis Communications

Warszawa, 2010-10-05
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications rozszerzy cenioną serię kamer IP AXIS P33 o nowe modele AXIS P3346 – stałopozycyjne kamery kopułkowe HDTV z matrycą o rozdzielczości 3 megapikseli, wyposażone w funkcje zdalnego sterowania zoomem i ostrością. AXIS P3346 wyróżniają się także mechanizmem precyzyjnego sterowania przesłoną P-Iris. Wszystkie kamery sieciowe serii AXIS P33 z powodzeniem znajdą zastosowanie zarówno w wewnętrznych,

P3346 o rozdzielczości 3 megapikseli i kontroli P-Iris
AXIS P3346 to pierwsze stałopozycyjne kamery kopułkowe z mechanizmem sterowania przesłoną P-Iris, który gwarantuje doskonałą jakość obrazu – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Regionalny Axis Communications w Europie Środkowej. Te 3-megapikselowe kamery uzupełniają serię AXIS P33 o modele nie tylko łatwe w instalacji, ale również oferujące monitoring najwyższej klasy – dodał Roobol.

Nowe stałopozycyjne kamery kopułkowe zapewniają obraz o rozdzielczości 3 megapikseli przy rejestracji 20 klatek na sekundę albo HDTV 1080p przy 30 klatkach na sekundę, dzięki czemu gwarantują klarowny i ostry materiał wizyjny. Mechanizm P-Iris pozwala dostosować pozycję przesłony do głębi obrazu, rozdzielczości obiektywu oraz natężenia światła, aby zapewnić niezawodny nadzór wizyjny w każdych warunkach oświetleniowych.

Nowe modele kamer Axis dostępne są w trzech wariantach: do instalacji wewnętrznych (AXIS P3346), wyposażony we wzmocnioną obudowę, odporną na akty wandalizmu (AXIS P334-V) oraz AXIS P3346-VE, posiadający wzmocnioną obudowę, a dodatkowo przystosowany do pracy na zewnątrz. Wszystkie modele są łatwe w instalacji dzięki kombinacji inteligentnych funkcji, takich jak zdalne powiększenie, które pozwala przez sieć regulować kąt widzenia oraz zdalny fokus, który eliminuje potrzebę ręcznego ustawiania ostrości. Model zewnętrzny ma specjalne uszczelki na kable, które umożliwiają montaż w ścianie bez używania dodatkowego uszczelniacza, a higroskopijna membrana eliminuje wilgoć, która mogłaby dostać się do kamery podczas instalacji. Do serii AXIS P33 przystosowany jest cały pakiet akcesoriów, w tym nowy zestaw z uszczelnieniem klasy IP51 do montażu w podwieszanym suficie, który zapobiega kondensacji pary wodnej oraz chroni kamerę przed kurzem.

Dodatkowym atutem kamer AXIS P3346 jest multi-view streaming, czyli możliwość wyselekcjonowania z obserwowanej sceny do ośmiu niezależnych obszarów i ich wydajnego transmitowania w czasie rzeczywistym. Przesyłanie tylko wybranych obszarów zamiast pełnego widoku optymalizuje wykorzystanie pasma sieciowego i pamięci masowej. Każdy widok można dodatkowo cyfrowo powiększyć lub przesunąć w poziomie i pionie. Pozwala to znacząco zredukować koszty, ponieważ jedna kamera IP o rozdzielczości kilku megapikseli może dzięki temu symulować szereg kamer wirtualnych.

Kamery sieciowe AXIS P3346/-V/-VE są obsługiwane przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania materiałem wizyjnym, opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station. Ponadto nowe kamery obsługują AXIS Camera Application Platform oraz interfejs ONVIF, co umożliwia łatwą integrację systemów, a twórcom aplikacji pozwala na dodawanie do kamer inteligentnych funkcji.

Kamery AXIS P3346 będą dostępne w grudniu 2010 r.

Zdjęcia i inne materiały można znaleźć pod adresem
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p3346_group


Infomacje dodatkowe:
Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Regional Manager
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:
Katarzyna Wójcik
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 65
E-mail: katarzyna.wojcik@grayling.com