AXIS M7001 - najmniejszy na świecie koder wideo z obsługą H.264

Warszawa, 2009-02-20
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, globalny lider rynku sieciowego wideo1, zaprezentował najmniejszy na świecie koder wideo z obsługą kompresji H.264. AXIS M7001 Video Encoder umożliwi łatwą integrację wielu kamer monitoringu CCTV w jeden system nadzoru wideo działający w sieci IP.

„AXIS M7001 to najmniejszy dostępny na rynku koder wideo obsługujący standard kompresji H.264. Jest to niewielkie i atrakcyjne cenowo rozwiązanie, które naszym klientom pozwoli korzystać z zalet monitoringu sieciowego, nie zmuszając ich do wymiany całego systemu kamer analogowych” - powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w Axis Communications.

Urządzenie AXIS M7001 zaprojektowano z myślą o instalacji w pobliżu kamery analogowej. Przekształca ono sygnał wideo z kamer analogowych dowolnego typu w cyfrowe strumienie wideo, które są następnie przesyłane sieciami IP (np. LAN/Intranet/Internet). Koder dodaje także obsługę funkcji obrotu, przechylania i powiększania do kamer typu PTZ (pan-tilt-zoom).

Koder AXIS M7001 swoimi rozmiarami nie odbiega od nowoczesnego telefonu komórkowego, dzięki czemu może być zamontowany we wszystkich wnętrzach wymagających dyskretnego nadzoru, jak sklepy i banki. Dostępny jest także w zestawie z małą kamerą, tworząc tzw. AXIS M7001 Covert Surveillance Kit.

AXIS M7001 może generować dwa równoległe strumienie wideo, jeden w formacie H.264, a drugi w Motion JPEG, przy pełnej liczbie klatek na sekundę i we wszystkich rozdzielczościach aż do D1 (720x480 w standardzie NTSC i 720x576 w PAL). Kodek H.264 pozwala znacząco ograniczyć obciążenie pasma i wielkość pamięci koniecznej do przechowywania danych, jednocześnie nie obniżając jakości obrazu. Standard Motion JPEG jest obsługiwany dla zapewnienia wyższej elastyczności obsługiwanych formatów. Koder wideo umożliwia również regulowanie obrazu, korygowanie jasności, kontrastu i nasycenia, posiada też funkcję wykrywania ruchu.

Urządzenia AXIS M7001 są zasilane przez sieć Ethernet przy pomocy tych samych przewodów, które służą do transmisji danych, co znacząco ułatwia instalację. Sam koder może także zasilać małą kamerę z zestawu AXIS M7001 Covert Surveillance Kit. AXIS M7001 jest obsługiwany przez oprogramowanie AXIS Camera Station do zarządzania wideo, a także przez najszerszą w branży gamę aplikacji należących do programu Application Development Partner, prowadzonego przez firmę Axis.


Koder wideo AXIS M7001 oraz zestawy Covert Surveillance Kit dostępne są w kanałach dystrybucyjnych firmy Axis od lutego 2009 r.

Infomacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent rocznie w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Country Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 648
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com