25 lat Axis Communications na rynku

Warszawa, 2009-04-03
This content is available in the following languages: Polish

Szwedzka firma Axis Communications, lider na rynku sieciowych rozwiązań wideo, obchodzi w 2009 r. 25 rocznicę istnienia. 33,5% udziałów w globalnym segmencie kamer IP, miejsce w pierwszej trójce najszybciej rozwijających się spółek w Europie i przywództwo technologiczne promujące przejście od systemów analogowych na cyfrowe to osiągnięcia Axis w ostatnim dwudziestopięcioleciu.

W 1984r. 22-letni Mikael Karlsson, świeżo upieczony absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii w Sztokholmie, i Martin Gren, student informatyki w Instytucie Technologii w Lund, podjęli próbę założenia firmy IT w … wynajmowanym przez Martina pokoju w akademiku. Szybko okazało się, że pomysł, by zaangażować się w technologię monitoringu sieciowego, był strzałem w dziesiątkę. W 2008 roku Axis Communications miał już na koncie ponad milion sprzedanych kamer, oddziały w ponad 20 krajach i 24 000 resellerów i integratorów systemów monitoringu na całym świecie.

W 2008 roku Axis zainicjował kampanię „Nowy świat nadzoru wideo”, w ramach której wprowadził nową serię kamer megapikselowych opartych o układ ARTPEC-3 i obsługujących kompresję H.264. Podpisał także umowę ze swoimi głównymi konkurentami w segmencie monitoringu wideo – firmami Bosch i Sony, dzięki której powstanie globalny otwarty standard dla urządzeń wizyjnych. Rosnący popyt na rozwiązania Axis pozwolił firmie uplasować się na trzecim miejscu w rankingu najszybciej rozwijających się spółek w Europie, opracowanym przez magazyn BusinessWeek.

„Po 25 latach doświadczeń w zakresie innowacji oraz tworzenia sieci partnerskiej Axis osiągnął stabilną pozycję na rynku i z roku na rok umacnia się na pierwszym miejscu w segmencie sieciowych kamer wideo. Dziś pragniemy gorąco podziękować naszym klientom i partnerom za ich niesamowite wsparcie i zaangażowanie podczas naszego działania w minionych 25 latach” – powiedział Ray Mauritsson, prezes Axis Communications.

Infomacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent rocznie w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Country Manager Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com