Obraz HDTV i precyzyjne sterowanie przesłoną w kamerach sieciowych P13 Axis Communications

Warszawa, 2009-06-03
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, lider globalnego rynku sieciowych rozwiązań wideo1, zaprezentował nową serię stacjonarnych, sieciowych kamer AXIS P13 oferujących obraz w standardzie HDTV. Dzięki rozbudowanym możliwościom ustawiania ostrości, zdalnemu ogniskowaniu obiektywu (back fokus) oraz funkcji licznika pikseli i obsłudze kompresji H.264 kamery serii P13 sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczny jest bardzo szczegółowy obraz z monitoringu.

Seria kamer sieciowych AXIS P13 wprowadza nowy standard precyzyjnego sterowania przesłoną, dzięki któremu osiąga się wyższy kontrast, klarowność, rozdzielczość i ostrość obrazu jakości HDTV, rejestrowanego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków — powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w Axis Communications.

Kamera sieciowa AXIS P1343 oferuje rozdzielczość SVGA, natomiast AXIS P1344 i AXIS P1346 zapewniają odpowiednio rozdzielczość 1MP/ HDTV 720p i 3MP/HDTV 1080p zgodnie z normami SMPTE dotyczącymi rozdzielczości, reprezentacji barw i częstotliwości wyświetlania klatek. AXIS P1346 wyznacza nowy standard jakości obrazu dzięki unikatowemu sterowaniu P-Iris, a w celu zachowania kompatybilności wstecznej, obsługuje również sterowanie DC-Iris. Model ten oferuje też funkcję jednoczesnego wielu miejsc, umożliwiając przesyłanie oddzielnych strumieni wideo z powiększonymi fragmentami sceny, a równocześnie przeskalowanego w dół, pełnego obrazu.

Ponadto kamery sieciowe AXIS P13 oferują dwukierunkowe przesyłanie dźwięku o wysokiej jakości i inteligentne funkcje nadzoru wideo, takie jak wykrywanie dźwięku, ruchu oraz prób ingerencji. Aby zapewnić większą elastyczność w zakresie przechowywania danych i wykorzystania przepustowości sieci, kamery sieciowe AXIS P13 obsługują też opcjonalną kartę pamięci SD/SDHC do lokalnych nagrań wideo.

Kamery AXIS P13 mogą wysyłać wiele konfigurowanych niezależnie strumieni wideo skompresowanych w formacie H.264, który optymalizuje wykorzystanie pasma sieciowego i pamięci masowej bez uszczerbku dla jakości obrazu. W celu zwiększenia elastyczności obsługiwana jest również kompresja Motion JPEG. Wszystkie modele obsługują Power over Ethernet, co zmniejsza koszty instalacji przez eliminuje dodatkowe kable zasilające.

Kamery sieciowe AXIS P13 są obsługiwane przez najliczniejsze w branży aplikacje do nadzoru wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station.

Kamery AXIS P13 wejdą do sprzedaży w trzecim kwartale 2009 roku.

Infomacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent rocznie w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporciezatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Country Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com