AXIS Q6032-E PTZ – ochrona w ekstremalnych warunkach

Warszawa, 2009-06-03
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, globalny lider rynku sieciowych rozwiązań wideo1, wprowadził na rynek kamerę kopułkową PTZ (pan – tilt – zoom) przystosowaną do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Nowe urządzenie sieciowe najlepiej sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach, takich jak porty lub na przykład lotniska

AXIS Q6032-E to doskonała kamera kopułkowa PTZ, którą można łatwo zainstalować bez dodatkowej obudowy zewnętrznej — powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Axis. — Co więcej, AXIS Q6032-E spełnia surowe kryteria dotyczące jakości obrazu wideo dzięki opcji wielokrotnego powiększenia umożliwiającego szczegółową inspekcję rejestrowanego pola widzenia – dodał Frännlid.

Ponadprzeciętną jakość obrazu wideo osiągnięto dzięki kombinacji takich funkcji, jak automatyczny tryb dzienny i nocny, poszerzony zakres dynamiki obrazu, technologia skanowania progresywnego oraz 35-krotne powiększenie optyczne i 12-krotne powiększenie cyfrowe z automatycznym ustawianiem ostrości. Tablice rejestracyjne są czytelne nawet z odległości 160 metrów. Poruszający się obiekt w polu widzenia kamery może zostać automatycznie wykryty i śledzony dzięki inteligentnej funkcji pozwalającej na wykrywanie wszelkich niepożądanych lub niezdefiniowanych wcześniej zdarzeń.

AXIS Q6032-E obsługuje format kompresji H.264, która optymalizuje wykorzystanie pasma sieciowego i pamięci masowej bez zmniejszania jakości obrazu. W celu zwiększenia elastyczności obsługiwana jest również kompresja formatu Motion JPEG.

W kamerze AXIS Q6032-E po raz pierwszy wprowadzono nową funkcję Arctic Temperature Control firmy Axis. Dzięki niej kamera może nie tylko działać, ale również sama uruchomić się w temperaturze -40 °C po awarii zasilania. Kamera działa w temperaturach od -40 °C do 50 °C i oferuje ochronę IP66 przed kurzem i wodą.

AXIS Q6032-E jest zasilana dzięki technologii High Power over Ethernet, co znacznie upraszcza instalację, ponieważ do dostarczania prądu, przesyłania obrazu i sterowania PTZ służy tylko jeden kabel. Dzięki High PoE urządzenie działa nawet podczas awarii zasilania, ponieważ sieć można podłączyć do zasilacza UPS. Wraz z kamerą dostarczany jest midspan High PoE.

Wbudowane gniazdo na kartę pamięci SD/SDHC umożliwia lokalne przechowywanie nagrań. AXIS Q6032-E oferuje też zaawansowane funkcje sieciowe, które zwiększają bezpieczeństwo, wydajność i łatwość zarządzania. Kamera jest obsługiwana przez oprogramowanie do nadzoru wideo

AXIS Camera Station, a także przez najliczniejsze w branży aplikacje opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development.

Kamera AXIS Q6032-E będzie dostępna w ofercie dystrybutorów firmy Axis w lipcu 2009 roku.

Infomacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent rocznie w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.

Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Country Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com