Nowy enkoder wideo z obsługą H.264 w ofercie Axis Communications

Warszawa, 2009-06-03
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, globalny lider rynku sieciowych rozwiązań wideo1, wprowadził do sprzedaży wydajny, czterokanałowy enenkoder wideo z obsługą kompresji H.264. AXIS Q7404 umożliwi zintegrowanie czterech analogowych kamer CCTV z systemem nadzoru wideo opartym na protokole IP.

AXIS Q7404 oferuje wiele strumieni wideo z pełną częstotliwością wyświetlania klatek we wszystkich rozdzielczościach, w każdym z czterech kanałów wideo — powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Axis. Podstawową zaletą wielokanałowego enenkodera jest możliwość modernizacji istniejącego analogowego systemu telewizji przemysłowej bez wymiany kamer analogowych. Użytkownicy zyskują funkcje zdalnego monitorowania i zarządzania zdarzeniami, a także większą skalowalność systemu, a do tego dochodzi jeszcze oszczędność przepustowości pasma sieciowego i pamięci masowej dzięki obsłudze kompresji H.264.

Bardzo wydajny format kompresji H.264 radykalnie zmniejsza wykorzystanie pasma sieciowego i pamięci masowej bez najmniejszych strat jakościowych obrazu. W celu zwiększenia elastyczności enenkoder obsługuje również kompresję w standardzie Motion JPEG.

AXIS Q7404 może jednocześnie dostarczać wiele cyfrowych strumieni wideo z każdego kanału analogowego, z pełną częstotliwością wyświetlania klatek we wszystkich rozdzielczościach aż do D1 (720x480 w systemie NTSC, 720x576 w systemie PAL). Można niezależnie konfigurować format kompresji, rozdzielczość i częstotliwość wyświetlania klatek każdego strumienia wideo.

Enkoder oferuje inteligentne funkcje nadzoru wideo, takie jak ulepszona detekcja ruchu, aktywna ochrona przed ingerencją oraz wykrywanie dźwięku. Każdy kanał wideo ma również dwa konfigurowalne wejścia-wyjścia, które pozwalają na podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak czujniki i przekaźniki. Dzięki temu system może odbierać alarmy i odpowiednio na nie reagować. Jeden z kanałów wideo umożliwia również dwukierunkową transmisję dźwięku wysokiej jakości. Wszystkie cztery kanały wideo obsługują sterowanie perspektywą, przechylaniem i powiększaniem w kamerach PTZ. Można również sterować wieloma kamerami podłączonymi szeregowo do jednego portu RS-422/485, pod warunkiem, że korzystają one z tego samego protokołu.

Enkoder wideo AXIS Q7404 oferuje też zaawansowane funkcje sieciowe, które zwiększają bezpieczeństwo, wydajność i łatwość zarządzania. Enkoder jest obsługiwany przez oprogramowanie do nadzoru wideo AXIS Camera Station, a także przez najliczniejsze w branży aplikacje opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development.

Enkoder AXIS Q7404 dostępny jest w ofercie dystrybutorów firmy Axis od drugiego kwartału 2009 roku.

Infomacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent rocznie w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.

O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.
Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Country Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com