Carcassonne – lotnisko wzorowo chronione kamerami Axis Communications

Warszawa, 2009-09-13
This content is available in the following languages: Polish

Atrakcyjny rejon na południu Francji, rosnąca z roku na rok liczba turystów i rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony – z taką sytuacją musiały zmierzyć się władze lotniska Carcassonne. Rozwiązaniem, które pozwoliło sprostać wymogom bezpieczeństwa, okazała się instalacja funkcjonalnego systemu nadzoru wideo opartego na kamerach Axis Communications.

Położone w regionie Cathar na południu Francji lotnisko Carcassonne stało się w ciągu ostatnich lat popularnym portem wykorzystywanym głównie przez tanie linie lotnicze do przewozu turystów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Belgii. W związku z przekroczeniem liczby 250 000 pasażerów w ciągu roku Zarząd Lotnictwa Cywilnego (DGAC, Direction Générale de l’Aviation Civile) nakazał instalację systemu monitoringu, pozwalającego obserwować przepływ pasażerów, a także zapewnić im bezpieczeństwo w punktach uznanych za „krytyczne”, takich jak stanowiska kontrolne w bramkach wejściowych i obszarach parkowania samolotów.

Izba Handlu i Przemysłu Carcassonne-Limoux-Castelnaudary, która zarządza infrastrukturą lotniska, skontaktowała się z Sigma Mediterranée, lokalnym integratorem i partnerem firmy Axis Communications, w celu wdrożenia systemu nadzoru wideo. Firma zaproponowała system wykorzystujący 7 kamer sieciowych AXIS 223M wybranych ze względu na wysoką jakość obrazu oraz możliwość pracy w trybie dziennym i nocnym. Instalację uzupełniły dwie sieciowe kamery kopułkowe AXIS 233D, które oferują funkcje panoramowania, przechylania i powiększania (PTZ – pan-tilt-zoom), umożliwiające dokładny monitoring najbardziej podejrzanych scen. Ponadto pracownicy ochrony dysponują urządzeniami PDA połączonymi z systemem nadzoru wideo, dzięki czemu mogą jeszcze szybciej reagować na alarmy i mieć zdalny podgląd monitorowanego obrazu.

Zainstalowany w ciągu zaledwie 2 miesięcy i kosztujący 49 000 euro system wideonadzoru na bazie IP pozwolił spełnić wymogi ochrony narzucone przez DGAC, a ze względu na znaczną elastyczność i łatwość wykorzystania, został także dobrze przyjęty przez obsługę lotniska.Infomacje dodatkowe:
1 Firma Axis Communications jest globalnym liderem branży sieciowych systemów wideo z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 33,5%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2012 r. Złożona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 35 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2008’, opublikowanym w listopadzie 2008 r.


O firmie Axis:
Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wideo do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na nadzorze i monitorowaniu zdalnym. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych.
Axis jest firmą szwedzką, posiadającą biura w 20 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Firma została założona w 1984 r. i jest notowana jest na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jej symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

Więcej informacji o firmie Axis udziela:
Edwin Roobol
Regional Manager
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com
Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com