Interfejs ONVIF dostepny w pierwszej kamerze Axis Communications

Warszawa, 2009-10-29
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, globalny lider rynku sieciowego nadzoru wizyjnego, prezentuje pierwsza kamere IP z obsługa standardu ONVIF, czyli globalnej specyfikacji interfejsu do sieciowych produktów wizyjnych.

Axis Communications po raz pierwszy udostepnił oprogramowanie w wersji 5.10 umoliwiajace obsługe standardu ONVIF dla stałopozycyjnej sieciowej kamery kopułkowej AXIS P3301.

„Wykorzystanie oprogramowania umoliwiajacego obsługe ONVIF w kamerze AXIS P3301 to dopiero pierwszy krok zmierzajacy do zapewnienia otwartosci na rynku nadzoru IP. W przyszłosci wiekszosc sieciowych kamer Axis bedzie zgodna ze standardem ONVIF” - mówi Erik Frännlid, dyrektor ds. zarzadzania produktami w Axis Communications.

Forum ONVIF zostało powołane w 2008 r, przez firmy Axis Communications, Bosch i Sony, aby stworzyc globalny standard interfejsu dla sieciowych produktów wizyjnych. Obecnie ONVIF zrzesza ponad 90 firm, które wg analizy IMS Research, maja pod wzgledem przychodów niemal 60 procentowy udział w rynku sprzetu do sieciowego nadzoru wizyjnego. ONVIF definiuje wspólny protokół wymiany informacji (wykrywanie urzadzen, transmisja wideo, dzwieku, metadanych oraz informacji kontrolnych) miedzy sieciowymi urzadzeniami wideo, zapewniajac równie zgodnosc operacyjna pomiedzy produktami rónych dostawców. Dzieki forum ONVIF uytkownicy, integratorzy systemów, konsultanci i producenci beda mogli jeszcze lepiej wykorzystac zalety sieciowej transmisji wideo.

„Dzieki nowej specyfikacji interfejsu uytkownicy i integratorzy projektujacy systemy monitoringu zyskaja moliwosc wyboru sposród najlepszych rozwiazan w danej klasie” – powiedział Erik Frännlid. „Nasz własny interfejs VAPIX zawsze był otwarty dla zewnetrznych rozwiazan. Dzieki temu sieciowe produkty Axis sa dzis kompatybilne z najszersza na rynku oferta oprogramowania do zarzadzania wideo” – dodał Frännlid.

Wiecej informacji o forum ONVIF znalezc mona pod adresem www.onvif.org.


Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.


O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:

Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com