Nowa kamera sieciowa HDTV z 18-krotnym zoomem optycznym od Axis Communications

Warszawa, 2009-11-05
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, lider swiatego rynku sieciowych rozwiazan wizyjnych1, prezentuje kamere AXIS P5534 pan-tilt-zoom przeznaczona do instalacji wewnetrznych na lotniskach, stacjach kolejowych, w magazynach, sklepach i szkołach. Nowy model oferuje obraz klasy HDTV i 18-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z autofokusem.

„Chcemy wprowadzic standard HDTV do brany monitoringu. Zaprezentowalismy ju kamery stałopozycyjne HDTV, teraz poszerzamy oferte o modele PTZ wysokiej rozdzielczosci” – powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarzadzania produktami w Axis Acommunications.

AXIS P5534 rejestruje obraz HDTV 720p zgodnie ze standardem SMPTE 296M. Oznacza to rozdzielczosc 1280 x 720 pikseli, przesyłanie 30 klatek na sekunde, wierne odwzorowywanie kolorów i proporcje 16:9. Kamera moe równoczesnie wysyłac strumienie wideo w formacie H.264 oraz Motion JPEG, z którychkady jest indywidualnie konfigurowany. Zastosowanie kompresji H.264 optymalizuje wykorzystanie pasma sieciowego i pamieci masowej bez obniania jakosci obrazu, natomiast obsługa formatu Motion JPEG zwieksza elastycznosc i kompatybilnosc rozwiazania.

Kamera ma 18-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z autofokusem. Obraca sie te o 360° dzieki unikalnej funkcji Auto-flip, pozwalajacej symulowac ciagły ruch poza punktem mechanicznego zatrzymania. Umoliwia to nieustanna obserwacje nawet szybko przemieszczajacego sie obiektu. Dzieki mechanizmowi Advanced Gatekeeper kamera automatycznie obraca sie i steruje przyblieniem po wykryciu aktywnosci w danym obszarze, a nastepnie oddala ujecie po zaprogramowanym czasie. AXIS P5534 ma take specjalny tryb nocny, zapewniajacy wysoka jakosc obrazu przy słabym oswietleniu.

Obsługa High Power over Ethernet znacznie upraszcza instalacje kamery, poniewa jeden kabel słuy jako przewód do zasilania, przesyłu sygnału wideo oraz sterowania ruchem i przyblieniem kamery. AXIS P5534 ma wbudowany system detekcji dzwieku, przesyła równie sygnał audio w dwóch kierunkach. Urzadzenie wyposaone jest w cztery konfigurowalne wejscia/wyjscia do podłaczenia zewnetrznych urzadzen, np. czujników badz przekazników. Wbudowane gniazdo pamieci SD/SDHC słuy do lokalnego przechowywania nagran. Kamera odporna jest na kurz i wilgoc dzieki szczelnej obudowie zgodnej z norma IP51.

AXIS P5534 oferuje najbardziej zaawansowany na rynku zestaw funkcji zabezpieczajacych i słuacych do zarzadzania sieciowego. Produkt jest obsługiwany przez oprogramowanie AXIS Camera Station, a take przez najszersza w brany game aplikacji stworzonych w ramach programu Axis Application Development Partner.

Kamera sieciowa AXIS P5534 dostepna jest na rynku od listopada 2009 r.

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com