Axis Communications prezentuje nowe modele stałopozycyjnych kamer sieciowych do instalacji zewnetrznych

Warszawa, 2009-11-27
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, lider swiatowego rynku sieciowych systemów wizyjnych1, zaprezentował nowa serie wydajnych, stałopozycyjnych kamer sieciowych do instalacji zewnetrznych. Kamery te spełniaja wymogi normy IP66, co gwarantuje skuteczna ochrone urzadzen przed kurzem, deszczem, sniegiem i słoncem, przystosowane sa równie do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach, dochodzacych do -40°C. Funkcja Arctic Temperature Control pozwoli kamerom uruchomic sie nawet w temperaturze poniej zera. Zasilanie Power over Ethernet znacznie ułatwia instalacje i wpływa na obnieniekosztów.

„Stałopozycyjne zewnetrzne kamery sieciowe Axis wyposaone sa w specjalna obudowe, dzieki czemu mona je zamontowac od razu po wyjeciu z pudełka” – mówi Erik Frännlid, dyrektor ds. zarzadzania produktami, Axis Communications. “To bardzo solidne produkty o znakomitych parametrach technicznych, dostosowane do pracy w najbardziej wymagajacych warunkach, takich jak monitoring na lotniskach, stacjach kolejowych, w nadzorze miejskim i kontroli ruchu ulicznego” – dodał Frännlid.

Nowa seria obejmuje kamery megapikselowe / HDTV, oferujace znakomita jakosc obrazu, obsługe kilku strumieni wideo w formatach H.264 i Motion JPEG, dwukierunkowe przesyłanie dzwieku, inteligentne funkcje wideo, takie jak wykrywanie ruchu czy głosów, aktywny alarm ostrzegajacy przed próbami modyfikacji, a take wbudowane gniazda kart pamieci SD/SDHC, pozwalajace przechowywac nagrania w samych kamerach. Nowa seria kamer zewnetrznych obejmuje nastepujace modele:

• Kamera sieciowa AXIS P1343-E: rozdzielczosc SVGA, praca w dzien i nocy, cyfrowe sterowanie PTZ (obrotem, nachyleniem i przyblieniem), zdalne ogniskowanie obiektywu;
• Kamera sieciowa AXIS P1344-E: rozdzielczosc 1 MP / HDTV 720p, praca w dzien i w nocy, cyfrowe sterowanie PTZ (obrotem, nachyleniem i przyblieniem), zdalne ogniskowanie obiektywu;
• Kamera sieciowa AXIS P1346-E: rozdzielczosc 3 MP / HDTV 1080p, praca w dzien i w nocy, obiektyw P-Iris (precyzyjne sterowanie przesłona), cyfrowe sterowanie PTZ (obrotem, nachyleniem i przyblieniem), równoległe przesyłanie wielu strumieni wideo, zdalne ogniskowanie obiektywu;
• Kamera sieciowa AXIS Q1755-E: rozdzielczosc 2 MB / HDTV 720p i 1080i, praca w dzien i w ocy, przyblienie 10x, autofokus i obsługa głowicy z regulacja obrotu / nachylenia

Modele AXIS P1344-E, AXIS P1346-E oraz AXIS Q1755-E sa zgodne ze standardami SMPTE pod wzgledem rozdzielczosci, proporcji obrazu (16:9), odwzorowania kolorów oraz liczby klatek na sekunde.

Dla ułatwienia instalacji kamer, w zestawie dostarczany jest od razu uchwyt do montau na scianie, osłona przeciwsłoneczna i przewód Ethernet.

Kamery sieciowe AXIS P13-E i AXIS Q1755-E obsługiwane sa przez oprogramowanie AXIS Camera Station do zarzadzania wideo. Urzadzenia sa równie kompatybilne z wieloma innymi aplikacjami stworzonymi w ramach programu Application Development Partner, prowadzonego przez firme Axis Communications.

Kamery beda dostepne w sprzeday od stycznia 2010 r. Zdjecia i inne materiały dotyczace nowych kamer Axis Communications znajduja sie na stronach:
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p1344e

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com