Communications rozbudowuje kanał partnerski w Polsce

Warszawa, 2009-12-01
This content is available in the following languages: Polish

Firma Axis Communications, współpracujaca na całym swiecie z ponad 27 tysiacami partnerów, wzmacnia w Polsce kanał sprzeday posredniej. Mianowanie pierwszego polskiego przedstawiciela firmy, rosnaca siec resellerów oraz nawiazanie współpracy z dwoma nowymi dystrybutorami to kolejne kroki w kierunku umacniania pozycji Axisa na polskim rynku.

W całym regionie Europy Srodkowej i Wschodniej wzrasta popyt na rozwiazania sieciowego nadzoru wizyjnego, w tym systemy monitoringu wykorzystujace protokół IP. Coraz wiecej firm, instytucji, a nawet uytkowników prywatnych dostrzega korzysci płynace z rozwiazan cyfrowych i rezygnuje z powszechnych dotad systemów analogowych. Axis Communications to pionier technologii nadzoru IP, firma, która zapoczatkowała przejscie od technologii analogowej na cyfrowa. Jest to jeden z powodów, dla których w ostatnich latach udziały Axisa w rynku systemów bezpieczenstwa sukcesywnie wzrastaja, co rokrocznie potwierdza raport IMS Research.

Popyt na urzadzenia Axisa, bazujace na protokole IP, przyczynił sie do rozbudowy systemu dystrybucji produktów firmy w Polsce. Do dwóch dystrybutorów, z którymi Axis pracował od poczatku swojej działalnosci na tym rynku – Softex Data oraz Anixter Polska, we wrzesniu 2009 roku dołaczyło dwóch kolejnych. Sa to: Tech Data Polska (a konkretnie dział TD Azlan zajmujacy sie dystrybucja z wartoscia dodana), firma o ugruntowanej pozycji na polskim rynku IT, oraz Videor – wieloletni dystrybutor urzadzen Axisa w Niemczech, obecnie rozwijajacy działalnosc na polskim rynku. Wyłacznie posredni, dwustopniowy model sprzeday, jaki Axis realizuje w kadym z ponad 70 krajów, w których jest obecny przez swoja siec partnerów, przyczynił sie do rozszerzenia kanału dystrybucji i rekrutacji nowych partnerów VAR oraz integratorów systemów do programu partnerskiego Axisa (Axis Communications Channel Partner Program - CPP). Transparentnosc i jednolite zasady, obowiazujace w kadym kraju, w którym firma działa, pozwoliły zbudowac ogromne zaufanie i lojalnosc, które dzis sa najwaniejszymi wartosciami w Axis Communications.

Rola, jaka dla Axis Communications odgrywa polski rynek, znalazła odzwierciedlenie w strukturze firmy. W 2008 roku zarzadzanie regionem CEE zostało przekazane z centrali Axisa w Szwecji, w Lund do oddziału firmy w Monachium. W biurze w Hallbergmoos została powołana osoba odpowiedzialna za działania marketingowe w regionie, dedykowany support techniczny oraz channel managerowie pozostajacy w stałym kontakcie z dystrybutorami we wszystkich krajach. Zbudowanie tej struktury najlepiej swiadczy o oczekiwaniach i postrzeganiu potencjału rynku polskiego przez Axisa. Co wiecej, od poczatku 2009 roku Axis ma take bezposrednie przedstawicielstwo w Polsce w osobie Agaty Majkucinskiej, Key Account Managera, która jest odpowiedzialna za współprace z kluczowymi partnerami firmy.

Program partnerski Axisa składa sie z 3 poziomów. Pierwszym krokiem, jaki musza wykonac firmy chcace stac sie partnerami Axisa, jest otrzymanie statusu Partnera Autoryzowanego. Na tym poziomie Axis oferuje szereg korzysci marketingowych, handlowych i szkoleniowych, jak i kompleksowe wsparcie, dzieki czemu nowe firmy moga w pełni wykorzystac wiodaca pozycje Axis Communications na rynku sieciowych systemów wizyjnych.

Partnerzy VAR, oferujacy kompletne rozwiazania, a take instalatorzy systemów staraja sie o przyznanie statusu Solution Silver Partnerów (SSP). Musza oni przejsc pierwszy poziom szkolenia w Akademii Axis Communications oraz wykazac sie okreslonymi wynikami sprzeday produktów firmy. Oferuja oni klientom kompleksowe rozwiazania, włacznie z instalacja i serwisem, dysponuja te urzadzeniami do celów szkoleniowych.

Ukonczenie drugiego poziomu szkolen w Akademii Axis Communications i szczególne osiagniecia biznesowe kwalifikuja SSP do statusu Solution Gold Partnera. Firmy mogace pochwalic sie tym tytułem sa w stanie zaspokoic najbardziej wyrafinowane potrzeby klientów, od doradztwa w zakresie zaprojektowania systemu, doboru urzadzen i oprogramowania, a po instalacje, kalibracje kamer, uruchomienie systemu, serwis, support i przyszła rozbudowe.

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:

Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com