Axis przedstawia kompletne rozwiązanie do nadzoru wizyjnego HDTV w sektorze transportu

Warszawa, 2010-01-26
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, globalny lider rynku sieciowego nadzoru wizyjnego1, stworzył kompletne rozwiązanie dedykowane sektorowi transportu i szeroko rozumianemu monitoringowi mobilnemu. Całość rozwiązania jest oparta na technologii IP, której Axis jest pionierem. Składa się ono z nowej linii kamer sieciowych i sieciowego rejestratora wideo. Urządzenia te znajdą zastosowanie w autobusach, pociągach, wagonach metra czy też pojazdach służb ratunkowych.

Seria kamer sieciowych AXIS M31-R oraz sieciowy rejestrator wideo AXIS Q8108-R zostały zaprojektowane z myślą o łatwej i dyskretnej instalacji, a także niezawodnej eksploatacji we wszystkich typach pojazdów. Kamery są odporne na pył i wodę oraz na wstrząsy i wibracje, a także na zmiany temperatury, dzięki czemu doskonale zdają egzamin w trudnych warunkach atmosferycznych. Są to szczególnie ważne cechy w systemach monitoringu wizyjnego przeznaczonych dla sektora transportu.

„Wzmocnione kamery AXIS M31-R oraz rejestrator AXIS Q8108-R oferują najwyższy poziom nadzoru wizyjnego dla branży transportowej” – mówi Erik Frännlid, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami, Axis Communications. „Ich funkcjonalność na rynku transportu potwierdzona jest wieloma certyfikatami. Przy projektowaniu rozwiązania uwzględniono m.in. takie kryteria, jak wymagające warunki zewnętrzne i wymogi dotyczące monitoringu w pojazdach, dzięki czemu powstał kompletny system do rejestrowania, zapisywania, zarządzania i udostępniania wysokiej jakości nagrań wideo w formacie HDTV” – dodaje Frännlid.

Kamery AXIS M31-R są w rozmiarach porównywalnych do wielkości ludzkiej dłoni. Przesyłają one strumienie wideo o pełnej liczbie klatek na sekundę w formatach H.264 i Motion JPEG, z rozdzielczością dochodzącą do 1 megapiksela, włączając w to HDTV 720p. Modele AXIS M3113-R (SVGA) i AXIS M3114-R (1 MP) wyposażone są we wzmocnione złącze sieciowe RJ-45 lub M12. Kamery mogą same adaptować parametry obrazowania do zmian natężenia światła, wykorzystują także technikę skanowania progresywnego, aby zapewnić klarowny obraz poruszających się obiektów.

Konstrukcja kamer serii M31-R gwarantuje ich szybką i bezproblemową instalację. Dla uzyskania pożądanego pola widzenia i stabilizacji obrazu wystarczy tylko za pomocą narzędzia sterowania obiektywem odpowiednio ustawić kulę, wewnątrz której znajduje się obiektyw i czujnik obrazu. Zasilanie przez system Power over Ethernet (PoE) dodatkowo upraszcza instalację, gdyż do przesyłania prądu i sygnału wideo wystarczy jeden przewód.

AXIS Q8108-R obsługuje nagrywanie w trybie HDTV i ma zintegrowany przełącznik PoE, którzy może zasilać do ośmiu kamer sieciowych nagrywających z pełną prędkością. Sieciowy rejestrator wideo wyposażony jest w zapasowe zasilanie akumulatorowe, pozwalające przetrwać krótkotrwałe przerwy w dostawach prądu i bezpiecznie zamknąć system nawet w przypadku awarii.

AXIS Q8108-R może być dostarczony jako rozwiązanie gotowe od razu do użycia, ze zintegrowanymi dyskami twardymi i oprogramowaniem do zarządzania wideo AXIS Camera Station. Istnieje też opcja dopasowania zestawu do wymogów konkretnego projektu i opcjonalnego rozszerzenia go o obsługę zewnętrznego oprogramowania bądź technologii bezprzewodowych, takich jak WLAN, GSM, UMTS i GPS. Dzięki takim funkcjom centra operacyjne mogą np. uzyskać na żywo dostęp do aktualnie rejestrowanego bądź wcześniej nagranego materiału wizyjnego z pojazdu oraz odnaleźć informację o jego położeniu.

Kamery serii AXIS M31-R oraz rejestrator AXIS Q81-8-R trafią do sprzedaży w 1 kwartale 2010 r.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Video (www.videor.com).

Zdjęcia i inne materiały dostępne są na stronach:
www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m31r www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q8108r.

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com