Sklepy Tally Weijl pod nadzorem ponad 800 kamer sieciowych Axis Communications

Warszawa, 2010-02-12
This content is available in the following languages: Polish

Sklepy Tally Weijl we Francji, Szwajcarii, Niemczech i Austrii zostały wyposażone w systemy nadzoru wizyjnego oparte na kamerach IP Axis Communications. Inteligentny monitoring wizyjny z funkcją zliczania klientów i analizy obrazu stał się efektywnym narzędziem biznesowym tej międzynarodowej firmy odzieżowej.

Sieć Tally Weijl poszukiwała rozwiązania, które zapewni zarówno bezpieczeństwo na terenie sklepów, jak również dostarczy wiedzy o zachowaniach klientów, co pozwoli uatrakcyjnić i dostosować ofertę do potrzeb konsumentów, a finalnie przełoży się na wyniki sprzedaży. Firma Data Components, dystrybutor i VAR (Value-added reseller) innowacyjnych produktów IT, zaproponowała Tally Weijl wdrożenie systemu nadzoru wizyjnego opartego na kamerach sieciowych Axis Communications oraz oprogramowaniu TrueView People Counter™ firmy Cognimatics.

W każdym ze sklepów Tally Weijl we Francji, Szwajcarii, Niemczech i Austrii zainstalowano jedną bądź dwie kamery Axisa, obserwujące głównie wejścia do placówek handlowych. Aby spełnić wymagania klienta w zakresie dyskretnego nadzoru, zdecydowano się na instalację niewielkich kamer kopułkowych AXIS 209FD oraz AXIS 212 PTZ zasilanych w systemie PoE (Power over Ethernet), co eliminuje zbędne okablowanie. Kamery dostarczają ostry, wyrazisty obraz będący świetnym materiałem do analizy zachowań klientów w sklepie i jego otoczeniu. Dzięki niemu menedżer obiektu może dokładnie określić, które ekspozycje budzą największe zainteresowanie, gdzie gromadzą się klienci, a które przestrzenie w sklepie są rzadziej uczęszczane i powinny zostać przearanżowane. Wiedza o zachowaniach osób odwiedzających sklep pozwala również odpowiednio zaplanować pracę personelu. Zarejestrowane przez kamerę dane są przechowywane w jej pamięci przez miesiąc, w każdym momencie mogą też zostać zdalnie pobrane za pośrednictwem sieci, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

„Rozwiązanie wdrożone przez Tally Weijl ilustruje uniwersalny charakter systemów monitoringu IP, które zapewniają nie tylko wzmożone bezpieczeństwo obserwowanych obszarów, ale oferują także unikalne funkcje inteligentnego nadzoru. Dzięki temu są one wykorzystywane w procesach planowania biznesowego oraz optymalizacji sprzedaży” – mówi Agata Majkucinska, Key Account Manager Axis Communications.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).


Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com