Kamery sieciowe Axis strzegą autobusów w Pradze

Warszawa, 2010-02-17
This content is available in the following languages: Polish

Trzy i pół tysiąca kamer sieciowych Axis Communications zostanie zainstalowanych w autobusach taboru miejskiego w Pradze. Kamery AXIS 209FD-R będą częścią systemu monitoringu wnętrz pojazdów, poprawią bezpieczeństwo pasażerów i dostarczą materiałów dowodowych, przyczyniając się do ograniczenia przypadków wandalizmu i innych przestępstw.

Sieciowe kamery AXIS 209FD-R będą sukcesywnie instalowane w 620 nowych autobusach taboru miejskiego w Pradze, dostarczonych przez firmę SOR Libchavy. Pojazdy będą spełniać restrykcyjne normy środowiskowe.

Modele AXIS 209FD-R zostały wybrane ze względu na ich kompaktowe rozmiary oraz wzmocnioną konstrukcję, która odgrywa szczególną rolę w nadzorze w środkach transportu publicznego. Wytrzymała obudowa kamer zapewnia ich doskonałą ochronę przed kurzem, wilgocią i wibracjami, a niewielki wbudowany grzejnik eliminuje problem kondensacji pary na obiektywie bądź obudowie. Kamery zostały zaprojektowane tak, by zapewnić łatwą instalację i odporność na trudne i zmienne warunki panujące w autobusach.

Zastosowana w kamerach AXIS 209FD-R technologia skanowania progresywnego pozwala uzyskać klarowne obrazy ruchomych obiektów w pełnej rozdzielczości, bez jakichkolwiek zniekształceń. Zapewnia to dobrej jakości materiał dowodowy, pomagający rozwiązać zdarzające się przypadki wandalizmu i innych przestępstw. Wszystkie nagrania wideo mają rozdzielczość 640x480 pikseli, czyli wyższą niż rozdzielczość 2CIF, jaką oferowały zwykle systemy analogowe. Sieciowe kamery AXIS 209FD-R są także wyposażone w szereg inteligentnych funkcji, np. aktywny alarm przeciwdziałający ingerencjom, który emituje dźwięki ostrzegawcze podczas prób przesunięcia, zablokowania lub zasłonięcia kamery.

“Kamera sieciowa AXIS 209FD-R została zaprojektowana specjalnie do instalacji w autobusach w celu zapobiegania przestępczości i ograniczania aktów wandalizmu. W razie wystąpienia wypadku lub przestępstwa dostarcza ona użytecznego, wysokiej jakości materiału wizyjnego, który znacząco wspiera i przyspiesza procedurę dochodzeniową. Sieciowe produkty wideo firmy Axis znalazły już zastosowanie w wielu wymagających miejscach na świecie, m.in. w autobusach w Sztokholmie, pociągach w Zurychu i metrze w Moskwie” – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarządzający Axis Communications na obszar Holandii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).


Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com