Nowe stacjonarne kamery kopułkowe HDTV Axis Communications

Warszawa, 2010-03-02
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, wprowadził do swojej oferty nową serię kompaktowych kopułkowych kamer sieciowych AXIS M32. Firma rozbudowała portfolio również o nowy model AXIS P3304/-V o rozdzielczości HDTV, stanowiący kontynuację cieszących się dużym powodzeniem kamer sieciowych AXIS P3301/-V.

„Kamery AXIS M32 i AXIS P3304 zapewniają doskonałą jakość obrazu, zarówno w rozdzielczości SVGA, jak i HDTV. Idealnie spełniają potrzeby rynku detalicznego i tych branż, w których potrzebny jest dyskretny, odporny na próby ingerencji i ekonomiczny monitoring wnętrz” – powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami Axis Communications.

Seria AXIS M32 składa się z modeli AXIS M3204 i AXIS M3204-V, które oferują rozdzielczość HDTV 720p/ 1 MP przy pełnej częstotliwości wyświetlania klatek, oraz modelu AXIS M3203/-V o rozdzielczości SVGA. Kamery AXIS M32 zasilane są w systemie Power over Ethernet, co ułatwia ich instalację. Wyposażenie w obiektyw o zmiennej ogniskowej oraz mechaniczna konstrukcja kamer umożliwiają elastyczne regulowanie pola widzenia.

Kamery AXIS P3304 i AXIS P3304-V oferują dyskretny nadzór wizyjny i doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 720p /1 MP przy pełnej częstotliwości wyświetlania klatek. Wspierają one AXIS Camera Application Platform, zaprojektowaną do tworzenia inteligentnych aplikacji wideo dla kamer sie

Wszystkie kamery z serii AXIS M32 i AXIS P3304/-V mogą przesyłać wiele indywidualnie konfigurowanych strumieni H.264 i Motion JPEG. Oferują one zaawansowane funkcje oprogramowania, takie jak cyfrowe panoramowanie, przechylanie i powiększanie (PTZ) oraz licznik pikseli, który pozwala upewnić się, że rozdzielczość obiektu lub twarzy mierzona liczbą pikseli spełnia wymagania prawne oraz potrzeby konkretnego klienta.

Kamery sieciowe AXIS M32 i AXIS P3304/-V są obsługiwane przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station.ciowych., Stacjonarne kamery kopułkowe AXIS P3304/-V są zasilane poprzez Power over Ethernet, przesyłają dwukierunkowy dźwięk, są także wyposażone w zaawansowane mechanizmy obsługi zdarzeń, dzięki czemu znakomicie sprawdzą się w nadzorze szkół, banków, sklepów detalicznych, więzień czy lotnisk.Modele odporne na akty wandalizmu: AXIS M3203-V, AXIS M3204-V i AXIS P3304-V mają wzmocnioną obudowę z metalową podstawą, co gwarantuje ich bezawaryjną pracę nawet w trudnych warunkach.

Kamery będą dostępne u dystrybutorów firmy Axis Communications w drugim kwartale 2010 roku.

Zdjęcia i inne materiały można znaleźć pod adresem:
http://www.axis.com/eurocis/products.htm

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com