Axis Communications wprowadza najmniejszą kamerę sieciową HDTV

Warszawa, 2010-03-08
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, wprowadził do sprzedaży niewielką kamerę sieciową AXIS M1054, zaprojektowaną do dyskretnego nadzoru w małych firmach, butikach, restauracjach, hotelach i budynkach mieszkalnych.

„Kamera AXIS M1054 uzupełnia niezwykle popularną serię AXIS M10, wprowadzoną do sprzedaży w ubiegłym roku. Na życzenie klientów wyposażyliśmy AXIS M1054 w możliwość zasilania w systemie Power over Ethernet i rozdzielczość HDTV, dzięki czemu nowa kamera stanowi dobre jakościowo i niedrogie rozwiązanie do nadzoru wizyjnego” — powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w Axis Communications.

Najnowsza kamera z serii AXIS M10 zapewnia znakomitą jakość obrazu wideo przy częstotliwości wyświetlania 30 klatek na sekundę w rozdzielczość HDTV 720p. Zasilanie Power over Ethernet (IEEE 802.3af) wpływa na zmniejszenie kosztów instalacji, gdyż zasilanie i przesył danych odbywa się za pośrednictwem jednego kabla.

AXIS M1054 oferuje funkcje znane już z modelu AXIS M1031-W (z wyjątkiem interfejsu bezprzewodowego), w tym pasywny czujnik podczerwieni (PIR) do wykrywania ruchu w ciemności oraz białą lampę LED do oświetlania monitorowanego miejsca w razie wykrycia ruchu lub na żądanie użytkownika. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi kamera przesyła dwukierunkowo dźwięk, pozwalając użytkownikom komunikować się z gośćmi czy intruzami. W sytuacji wywołania alarmu kamera może też odtwarzać przesłane lub nagrane klipy audio. Ponadto, model AXIS M1054 jest wyposażony w 1 gniazdo wejścia i 1 wyjścia, umożliwiające podłączenie takich urządzeń, jak czujniki i zdalne przekaźniki, które mogą aktywować światła albo otwierać i zamykać drzwi.

AXIS M1054 może przesyłać wiele strumieni wideo H.264 i Motion JPEG, co optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej i przepustowości sieci. Dzięki technologii skanowania progresywnego kamera zapewnia obraz HDTV ruchomych obiektów bez efektu rozmycia.

Kamera sieciowa AXIS M1054 jest obsługiwana przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station.

Kamera AXIS M1054 będzie dostępna u dystrybutorów firmy Axis Communications w drugim kwartale 2010 roku.


Zdjęcia i inne materiały można znaleźć pod adresem www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m1054
Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com