Rozwiąż test i wybierz kamerę skrojoną do Twoich potrzeb

Warszawa, 2010-04-21
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, posiadający najszerszą na rynku ofertę ponad 50 modeli kamer sieciowych, uruchomił na swojej stronie internetowej proste w obsłudze narzędzie do wyboru produktów, dostępne także w postaci aplikacji dla telefonów iPhone. Pozwala ono klientom szybko odnaleźć produkty najlepiej spełniające ich konkretne potrzeby.

Firma Axis Communications (www.axis.com), lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, stworzyła na swojej stronie internetowej narzędzie do porównywania i wyboru produktów, dostępne również w postaci aplikacji do iPhone’ów. Nowe narzędzie pozwala instalatorom i klientom sprawnie odszukać kamery sieciowe najlepiej odpowiadające ich potrzebom oraz dostosowane do specyficznych zastosowań w ich środowisku. Oferując obecnie ponad 50 modeli kamer sieciowych, Axis Communications dysponuje najszerszą na rynku ofertą rozwiązań do nadzoru wizyjnego. Firma zapowiedziała, że w 2010 roku planuje utrzymać równie szybkie tempo ogłaszania premier, co w roku 2009.

„Od urządzeń odpornych na akty wandalizmu, poprzez systemy wykrywania ruchu wyposażone w mechanizm wzbudzania alarmu, aż po łączność bezprzewodową i rozdzielczość HDTV - szeroka oferta produktów Axis odzwierciedla rozpiętość zastosowań i środowisk, w których wykorzystywane są nasze kamery. Wprowadzając narzędzie internetowe do wyszukiwania i porównywania produktów Axis, chcemy ułatwić klientom zapoznanie się z naszymi rozwiązaniami i wybór tych, które najbardziej odpowiadają ich konkretnym potrzebom” – powiedział Lars Åberg, wiceprezes ds. marketingu, Axis Communications.

Narzędzie, za pomocą którego można dokonać wyboru optymalnego produktu Axis Communications, dostępne jest pod adresem: http://www.axis.com/products/video/selector/

„Na podstawie analizy potrzeb klientów wiem, w jakie funkcje musi być wyposażony system sieciowego nadzoru wizyjnego. Jednak nawet posiadając taką wiedzę, nierzadko trudno jest dokonać wyboru pomiędzy ofertami różnych dostawców. Narzędzie do wyboru produktów na stronie internetowej Axis to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Pozwoliło mi ono szybko i łatwo znaleźć produkty najlepiej spełniające potrzeby mojego klienta” – powiedział Anders Anell, dyrektor zarządzający i właściciel, Manison Security.


Axis Guide dla iPhone´a – dostęp do zawsze aktualnej oferty produktów Axis w kieszeni
Axis Communications udostępnia dodatkową aplikację dla iPhone’a, dzięki której przebywający w terenie instalatorzy i klienci mogą zapoznać się ze wszystkimi kamerami sieciowymi i enkoderami wideo dostępnymi w ofercie firmy Axis, zawęzić wybór produktów za pomocą filtrów, a także bezpośrednio porównać nawet trzy produkty na wyświetlaczu telefonu iPhone. Aplikację Axis Guide można bezpłatnie pobrać ze sklepu Apple App Store http://itunes.apple.com/se/app/axis-guide/id362770730?mt=8


Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com