Axis wprowadza do sprzedaży kompletne rozwiazania do nadzoru wizyjnego dla małych i srednich firm

Warszawa, 2010-07-28
This content is available in the following languages: Polish

Łatwe w instalacji systemy nadzoru wizyjnego, wykorzystujace kamery serii AXIS M10, AXIS M11 i AXIS M32 oferuja małym i srednim firmom kompletne rozwiazanie w zakresie bezpieczenstwa w przystepnej cenie.

Axis Communications (www.axis.com), lider swiatowego rynku sieciowego nadzoru wizyjnego, wprowadza do sprzedaży serie rozwiazan dostosowanych do potrzeb małych i srednich przedsiebiorstw. Każdy zestaw AXIS M do monitoringu IP składa sie z czterech kamer sieciowych oraz profesjonalnego oprogramowania do nadzorowania i rejestrowania obrazu. Zestawy można łatwo rozszerzac, dodajac do nich kompatybilne kamery sieciowe z szerokiej oferty firmy Axis, obejmujacej w tej chwili już ponad 50 modeli do wszystkich zastosowan.

Zestawy do cyfrowego nadzoru wizyjnego AXIS M10, AXIS M11 i AXIS M32 wykorzystuja oprogramowanie AXIS Camera Station do monitorowania i rejestrowania obrazu. Jest to profesjonalna aplikacja, która można zainstalowac w standardowym komputerze PC. Oferuje ona automatyczne wykrywanie i konfigurowanie kamer, elastyczne ustawianie widoku oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Oprogramowanie AXIS Camera Station jest używane w ponad 30 000 lokalizacji na całym swieciei jest dostepne w jezykach angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpanskim, rosyjskim,koreanskim, japonskim, chinskim, szwedzkim i dunskim.

Dzieki naszym nowym zestawom z serii AXIS M własciciele firm zyskuja kompletne, ekonomiczne rozwiazanie do cyfrowego nadzoru wizyjnego generacji jakosci HDTV. Nowe zestawy kamer, których można używac w dowolnych kombinacjach, najlepiej sprawdza sie w instalacjach w małych sklepach detalicznych, biurach i instytucjach edukacyjnych. – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarzadzajacy Axis Communications na obszar krajów niemieckojezycznych, Holandii i Europy Srodkowo-Wschodniej.

Sposród siedmiu różnych zestawów AXIS M własciciele firm moga wybrac ten, który najlepiej bedzie odpowiadał ich potrzebom. Zestaw AXIS M3203 oferuje dyskretne, stacjonarne kamery kopułkowez opcja wykrywania ruchu i prób ingerencji, takich jak zasłanianie lub zamalowywanie farba. Zestaw AXIS M1031-W zawiera cztery kamery bezprzewodowe, które moga wykrywac ruch w ciemnosci. Wszystkie zestawy AXIS M można łatwo rozbudowac za pomoca dodatkowych kamer sieciowych firmy Axis.

Wiecej informacji o nowych zestawach AXIS M do cyfrowego nadzoru wideo w małych i srednich przedsiebiorstwach można znalezc pod adresem www.axis.com/focus


Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce sa firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).


Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:

Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com