Arpol nowym dystrybutorem Axis Communications w Polsce

Warszawa, 2010-08-23
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications, światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, rozpoczął współpracę z firmą Arpol, która stanie się nowym dystrybutorem produktów marki Axis w Polsce.

Rozszerzanie portfolio produktów, rozwój działalności w Polsce oraz inwestycje w kanał partnerski skłoniły Axis Communications do podjęcia współpracy z nowym dystrybutorem, którym została firma Arpol z Poznania. Przyczynił się do tego również 19-procentowy wzrost, jaki w drugim kwartale 2010r. Axis odnotował w regionie EMEA w stosunku do analogicznego okresu roku 2009.

Widzimy w polskim rynku ogromny potencjał rozwoju dla sieciowego nadzoru wizyjnego, stąd właśnie tutaj w dużym stopniu koncentrujemy nasze działania i rozszerzamy kanał sprzedaży. Podpisana umowa z firmą Arpol – doświadczonym dystrybutorem systemów zabezpieczeń, jest kolejnym elementem realizacji naszej strategii. Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca przyczyni się do zwiększenia dostępności kamer i pozostałych produktów Axis na polskim rynku – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Regionalny Axis Communications na obszar Europy Środkowej.

Firma Arpol funkcjonuje na rynku zabezpieczeń od 1993 roku. Specjalizuje się w dystrybucji elektronicznych systemów ochrony mienia. W swojej ofercie posiada przede wszystkim rozwiązania dla obiektów wymagających szczególnej ochrony, gdzie podstawowym kryterium wyboru jest jakość i niezawodność urządzeń, ich parametry techniczne oraz możliwość integracji różnych systemów ochrony.

Cieszymy się z podjęcia współpracy z Axis Communications, niekwestionowanym liderem segmentu kamer IP. Wprowadzenie do oferty Arpolu produktów Axis pozwoli nam lepiej dostosować się do potrzeb klientów. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie firmy Arpol w obszarze telewizji dozorowej przełoży się na sukces we wprowadzaniu na rynek tych zaawansowanych rozwiązań monitoringu IP – powiedział Jacek Drabarz, Dyrektor Handlowy w firmie Arpol.

Axis Communications pracuje już na polskim rynku z następującymi dystrybutorami: Anixter Polska, Softex Data, TECH Data Polska (TDAzlan) i Videor.Infomacje dodatkowe:

Firma Axis Communications jest światowym liderem branży sieciowych systemów wizyjnych z udziałem w rynku kamer sieciowych wynoszącym 31,2%. Szacuje się, że sam rynek kamer sieciowych na świecie osiągnie wartość ponad 2,5 miliarda USD do 2013 r. Założona stopa rocznego wzrostu dla rynku kamer sieciowych wyniesie ponad 28 procent w okresie kolejnych pięciu lat, zgodnie z prognozami opublikowanymi przez ośrodek IMS Research (www.imsresearch.com) w swoim najnowszym raporcie zatytułowanym ‘Światowy Rynek Urządzeń CCTV i Wideo służących do Monitoringu - wydanie 2009’, opublikowanym w sierpniu 2009 r.

O firmie Axis:

Axis jest szwedzką firmą IT oferującą sieciowe rozwiązania wizyjne do profesjonalnych instalacji. Firma jest światowym liderem w dziedzinie sieciowego nadzoru wideo i promuje przechodzenie z systemów nadzoru analogowego na cyfrowy. Produkty i rozwiązania firmy Axis skupiają się na zdalnym nadzorze i monitorowaniu. Są one oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych. Biura Axisa są zlokalizowane w 20 krajach, a firma współpracuje z partnerami w ponad 70 krajach. Axis Communications zostało założone w 1984 r., jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie, a jego symbol to AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com

Więcej informacji o firmie Axis udziela:


Edwin Roobol
Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowej
Axis Communications
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: edwin.roobol@axis.com

Agata Majkucińska
Key Account Manager
Axis Communications
E-mail: agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy w Polsce:

Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
Tel.: +48 22 536 04 69
Tel. kom.: +48 0 607 104 872
E-mail: kamila.wierzbicka@grayling.com