Axis Communications z nowym partnerem – ABC Data

Warszawa, 2014-08-12
This content is available in the following languages: Polish

Axis Communications światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, rozpoczyna współpracę z firmą ABC Data S.A., nowym dystrybutorem produktów marki Axis w Polsce.

Wzrost sprzedaży i zainteresowania najnowszymi rozwiązaniami nadzoru wizyjnego, coraz większa oferta produktów w portfolio oraz umacnianie pozycji lidera, skłoniły Axis Communications do rozszerzenia współpracy dystrybutorskiej na terenie Polski. Wspólne spojrzenie na wciąż rozwijający się rynek nowoczesnych technologii wizyjnych oraz zbieżne cele i strategia rynkowa doprowadziły do podpisania umowy partnerskiej z firmą ABC Data S.A.

Firma Axis Communications zdecydowała wzmocnić swoją pozycję na rynku Polskim i rozpocząć współpracę z nowym dystrybutorem - ABC Data S.A. Zarządy obu firm znalazły silne synergie pomiędzy klientami i portfolio produktowym jak również we wspólnej strategii rynkowej. Wierzymy w bardzo udaną współpracę. Zaczynając od 1-szego sierpnia 2014 klienci ABC Data S.A. będą mieć dostęp do pełnego portfolio technologii video IP włączając w to Kamery IP, Wideoenkodery, Oprogramowanie do Rejestracji i Zarządzania, Akcesoria a Axis otrzyma możliwość rozszerzenia sieci partnerów – powiedział Daniel Lesisz, Distribution Manager CEE.

Firma ABC Data S.A. to jeden z liderów rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz wielokrotny laureat nagrody EMEA Channel Academy 2014 dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 20 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową.

Chcąc zapewnić naszym klientom najwyższej klasy produkty, innowacyjne rozwiązania, a przede wszystkim gwarancję ich niezawodności, decydujemy się na współpracę z zaufanymi partnerami będącymi liderami w swoich branżach. W wyniku kontraktu z firmą Axis, światowym liderem na rynku sieciowych systemów nadzoru wizyjnego, nasze portfolio poszerzy się o kamery sieciowe, wideoenkodery, akcesoria i oprogramowanie, które umożliwiają przede wszystkim nadzór oraz zdalny monitoring. Jestem przekonany, że zaawansowane technologie firmy Axis przełożą się na bezpieczeństwo i satysfakcję naszych klientów - mówi Krzysztof Jabłoński, Business Unit Manager.

Axis Communications pracuje już na polskim rynku z następującymi dystrybutorami: ADI Global, Anixter, Arpol.


O Axis Communications
Axis jest firmą IT Axis oferującą produkty i rozwiązania z zakresu sieciowych systemów wizyjnych przeznaczone do profesjonalnych instalacji. Firma jest siłą napędową promującą migrację z analogowych systemów nadzoru wizyjnego na systemy cyfrowe. Produkty Axis skupiają się wokół systemów bezpieczeństwa oraz zdalnego monitoringu, wykorzystują innowacyjne i otwarte platformy techniczne.
Axis jest firmą Szwedzką, działającą globalnie z własnymi biurami w 37 krajach i współpracującą z partnerami w ponad 70 krajach. Założona w 1984 roku, notowana na NASDAQ i OMX Stockholm pod kodem AXIS. Aby uzyskać więcej informacji o firmie Axis zapraszamy do odwiedzenia strony www.axis.com.

O ABC Data S.A.
ABC Data S.A. jest jednym z liderów rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE). Firma od ponad 20 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą ponad 56 tysięcy produktów ponad 300 renomowanych dostawców. W czerwcu 2011r. ABC Data S.A. rozpoczęła sprzedaż produktów pod własną marką Colorovo. Pod tą marką Spółka oferuje obecnie ponad 400 produktów we wszystkich krajach, na terenie których działa. W lutym 2014 roku ABC Data po raz piąty na przestrzeni sześciu lat otrzymała nagrodę EMEA Channel Academy 2014 dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej.