Axis predstavuje inovatívnu kopulovitú PTZ kameru s priamym pohonom a rozlíšením HDTV

Bratislava, 2013-05-14
This content is available in the following languages: Czech, Slovak

Kopulovitá sieťová kamera AXIS P5414-E je prvou z nového radu kamier s otáčaním/náklonom/priblížením (PTZ - pan/tilt/zoom) určených pre vonkajšie inštalácie, ktoré majú inteligentný systém otáčania a približovania s priamym pohonom, čo zaručuje nedostižnú mechanickú odolnosť. Spolu s ďalšími hardvérovými inováciami tvorí táto vlastnosť jedinečne navrhnutú cenovo dostupnú PTZ kamer u s rozlíšením 720p a 18x optickým zoomom pre vonkajšie dohľadové inštalácie s kamerami uchytenými na stenu – ideálne využitie je v mestách a obvodovom dohľade, parkovacích domoch a školských ihriskách.

AXIS P5414-E je inovatívna PTZ kopulovitá sieťová kamera s priamym pohonom, rozlíšením HDTV pre vonkajšie inštalácie na steny.
Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, dnes predstavuje kameru s priamym pohonom funkcie PTZ, ktorá obsahuje len málo pohyblivých súčastí. Kamera je priamo pripojená na hnacie hriadele dvoch motorčekov – jeden slúži pre pohyb Pan a druhý pre náklon kamery. Vďaka tomu, že kamera AXIS P5414-E neobsahuje žiadne mechanické súčasti, ako sú remene alebo prevody, je systém pohonu veľmi odolný a vysoko efektívny. Zákazníci tak majú k dispozícii spoľahlivú PTZ kameru s nízkymi nárokmi na údržbu. Medzi ďalšie inovácie patrí vstavaná úchytka pre montáž na stenu, takže už nie je nutné využívať samostatné montážne príslušenstvo. Nielen, že tak zákazníci ušetria ďalšie náklady, ale súčasne je vďaka tomu montáž na stenu ešte ľahšia a rýchlejšia.

„Približne polovina všetkých PTZ kamier sa inštaluje na steny a model AXIS P5414-E vychádza v ústrety potrebám tohto segmentu trhu tým, že ponúka niektoré jedinečné konštrukčné vlastnosti,“ vyhlásil Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis. „Výsledkom je vysoko výkonná PTZ kamera za atraktívnu cenu s nízkymi nárokmi na údržbu a rozlíšením HDTV, ktorá sa veľmi ľahko inštaluje.“
Kamera AXIS P5414-E má integrované tienidlo proti slnku, ktoré je navrhnuté tak, aby ho bolo možné ľahko zložiť. Zákazníci si ho tak môžu ľahko natrieť farbou, ktorá bude ladiť s miestom inštalácie. Sklonený tvar tienidla navyše pomáha tomu, aby kamera odolala pokusom vandalov o jeho odstránenie. Kamera obsahuje skrytú prepojovaciu skrinku, ktorá umožňuje pripojenie obojsmerného audia, slot pre pamäťové karty, štyri konfigurovateľné vstupy a výstupy pre pripojenie externých zariadení a možnosť zvoliť napájanie buď 20-28V DC alebo cez sieť Ethernet pomocou protokolu Power over Ethernet Plus (IEEE 802.3at). Model AXIS P5414-E podporuje využitie funkcie Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátnik“), ktorá umožňuje kamere automaticky otáčať, nakláňať a približovať obraz na prednastavené miesto, ako náhle je zistený pohyb vo vopred definovanej oblasti. Ďalšie informácie o dizajne kamery sa dozviete vďaka videu (v angličtine) na tomto linku.
Aby sa naplno využila možnosť kamery AXIS P5414-E otáčať sa v uhle 270°, dá sa namontovať na roh budovy pomocou rohovej montážnej úchytky, čím získate širokú oblasť pokrytia a môžete využiť veľký optický zoom pre detailný dohľad s rozlíšením HDTV. Kamera bude k dispozícii v 3. štvrťroku 2013 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis za doporučenú koncovú cenu 1 342 €.

Ďalšie vlastnosti nových sieťových kamier:

• Rozlíšenie HDTV 720p, ktoré zodpovedá štandardu SMPTE 296M, plná snímková frekvencia, farebná vernosť HDTV a formát obrazu 16:9. Optický zoom 18× s automatickým zaostrovaním – v spojení s rozlíšením HDTV – poskytuje zväčšené zábery, ktoré majú nielen rovnakú úroveň detailov ako pri použití 36× zoomu u kamery so štandardným rozlíšením, no navyše aj s výhodou širšieho zorné poľa (16:9).
• Viacnásobné, individuálne konfigurovateľné streamy vo formátoch H.264 a Motion JPEG.
• Funkcia snímania obrazu vo dne a v noci, ktorá využíva automaticky vypínateľný filter infračerveného žiarenia, čo umožňuje snímať farebný obraz vo dne, a za zlých svetelných podmienok zobrazovať vysoko kvalitné čiernobiele video.
• Inteligentné funkcie pre prácu s obrazom, ako napríklad detekcia pohybu vo videu, Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátnik“) a detekcia zvuku, ako aj podpora prídavných aplikácií vznikajúcich v rámci platformy pre tvorbu aplikácií pre kamery AXIS (AXIS Camera Application Platform).
• Pripravené pre vonkajšie inštalácie – triedy ochranného krytia IP66 a NEMA 4X zaisťujú ochranu proti prachu, dažďu, snehu a korózii.
Kamera AXIS P5414-E má podporu najširšej základne v danom obore, ktorá ponúka softvér pre správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner Program, riešení AXIS Camera Station a bezplatné aplikácie AXIS Camera Companion. Kamera navyše podporuje systém hosťovaní videa spoločnosti Axis s názvom AXIS Video Hosting System a ONVIF pre ľahkú integráciu kamerového systému.

Fotografie a ďalšie informácie môžete získať na adrese: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p5414e
http://www.axis.com/r/video-p5414e


O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis, najväčší dodávateľ na trhu IP kamier, je sprievodcom na ceste k inteligentnejšiemu, bezpečnejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je hlavnou hybnou silou prebiehajúceho presunu od analógových k digitálnym video dohľadovým systémom. Ponúka riešenia v oblasti sieťového videa pre profesionálne inštalácie, pričom jednotlivé produkty a riešenia sú postavené na inovatívnej a otvorenej technologickej platforme. Axis má viac ako 1400 zamestnancov v 40 pobočkách po celom svete a spolupracuje s partnermi v 179 krajinách. Axis je IT spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.