Axis představuje inovativní kopulovou PTZ kameru s přímým pohonem a rozlišením HDTV

Praha, 2013-05-14
This content is available in the following languages: Czech, Slovak

Kopulová síťová kamera AXIS P5414-E je první z nové řady kamer s funkcí PTZ (pan/tilt/zoom) určených pro venkovní instalace, které mají inteligentní systém otáčení a náklonu s přímým pohonem, jenž zaručuje nedostižnou mechanickou odolnost. Spolu s dalšími hardwarovými inovacemi tato vlastnost tvoří jedinečně navrženou cenově dostupnou PTZ kameru s rozlišením 720p a 18x optickým zoomem pro venkovní dohledové instalace s kamerami uchycenými na stěnu – ideální využití je ve městech a obvodovém dohledu, parkovacích domech a školních hřištích.

AXIS P5414-E je inovativní PTZ kopulová síťová kamera s přímým pohonem, rozlišením HDTV pro venkovní instalace na stěny.
Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes představuje kameru s přímým pohonem funkcí PTZ, takže obsahuje jen málo pohyblivých součástí. Kamera je přímo připojena na hnací hřídele dvou motorků – jeden slouží pro otáčení a druhý pro naklánění kamery. Díky tomu, že kamera AXIS P5414-E neobsahuje žádné mechanické součásti, jako řemeny nebo převody, je systém pohonu otáčení a naklánění velmi odolný a vysoce efektivní, a zákazníci tak mají k dispozici spolehlivou PTZ kameru s nízkými nároky na údržbu. Mezi další inovace patří vestavěná úchytka pro montáž na stěnu, takže již není nutné pořizovat samostatné montážní příslušenství. Nejen, že tak zákazníci ušetří další náklady, ale současně je montáž na stěnu díky tomu ještě snadnější a rychlejší.

„Přibližně polovina všech PTZ kamer se instaluje na stěny a model AXIS P5414-E vychází potřebám tohoto segmentu trhu vstříc tím, že nabízí některé jedinečné konstrukční vlastnosti,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Výsledkem je vysoce výkonná PTZ kamera za atraktivní cenu s nízkými nároky na údržbu a rozlišením HDTV, která se velmi snadno instaluje.“

Kamera AXIS P5414-E má integrované stínítko proti slunci, které je navrženo tak, aby jej bylo možné snadno sejmout, a zákazníci jej tak mohou snadno natřít na barvu, která bude ladit s místem instalace. Skloněný tvar stínítka navíc pomáhá tomu, aby kamera odolala pokusům vandalů o jeho stažení. Kamera obsahuje skrytou propojovací skříňku, jež umožňuje připojení obousměrného audia, slot pro paměťové karty, čtyři konfigurovatelné vstupy a výstupy pro připojení externích zařízení a možnost zvolit napájení buď 20-28 V DC nebo přes síť Ethernet pomocí protokolu Power over Ethernet Plus (IEEE 802.3at). Model AXIS P5414-E podporuje využití funkce Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátný“), která umožňuje kameře automaticky otáčet, naklánět a přibližovat obraz na přednastavené místo, jakmile je detekován pohyb v předem definované oblasti. Další informace o designu kamery se dozvíte díky videu (v angličtině) zde.
Aby se plně využila možnost kamery AXIS P5414-E otáčet v úhlu 270°, lze ji rovněž namontovat na roh budovy pomocí rohové montážní úchytky a získat tak širokou oblast pokrytí a využít velký optický zoom pro detailní dohled s rozlišením HDTV. Kamera bude k dostání ve 3. čtvrtletí 2013 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 34 200 Kč.

Další vlastnosti nových síťových kamer:
• Rozlišení HDTV 720p, které odpovídá standardu SMPTE 296M, plná snímková frekvence, barevná věrnost HDTV a formát obrazu 16:9. Optický zoom 18x s automatickým zaostřováním – ve spojení s rozlišením HDTV – poskytuje zvětšené záběry, které mají nejen stejnou úroveň detailů jako při použití 36x zoomu u kamer se standardním rozlišením, ale výhodou je navíc širší zorné pole (16:9).
• Vícenásobné, individuálně konfigurovatelné streamy ve formátech H.264 a Motion JPEG.
• Funkce snímání obrazu ve dne i v noci, která využívá automaticky vypínatelný filtr infračerveného záření, což umožňuje snímat barevný obraz ve dne, a za špatných světelných podmínek zobrazovat vysoce kvalitní černobílé video.
• Inteligentní funkce pro práci s obrazem, jako například detekce pohybu ve videu, Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátný“) a detekce zvuku, jakož i podpora přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS (AXIS Camera Application Platform).
• Připraveno pro venkovní instalace – třídy ochranného krytí IP66 a NEMA 4X zajišťují ochranu proti prachu, dešti, sněhu a korozi.
Kamera AXIS P5414-E má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program, řešení AXIS Camera Station a bezplatné aplikace AXIS Camera Companion. Kamera navíc podporuje systém hostování videa společnosti Axis s názvem AXIS Video Hosting System a ONVIF pro snadnou integraci kamerového systému.

Fotografie a další informace může získat na adrese: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p5414e
http://www.axis.com/r/video-p5414e

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:

Dominika Troost, Marketing Coordinator CEE, Axis Communications
Telefon: + 420 246 052 525, E-mail: dominika.troost@axis.com

Ivan Sobička, Senior Consultant, Dataconsult CZ
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@dataconsult.cz


O společnosti Axis Communications

Společnost Axis jakožto největší dodavatel na trhu IP kamer je průvodcem na cestě k inteligentnějšímu, bezpečnějšímu a lépe chráněnému světu. Axis je hlavním hybatelem probíhajícího přesunu od analogových k digitálním video dohledovým systémům. Nabízí řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace, přičemž jednotlivé produkty a řešení jsou založené na inovativní a otevřené technologické platformě. Axis má více než 1400 zaměstnanců ve 40 pobočkách na celém světě a spolupracuje s partnery ve 179 zemích. Axis je IT společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com