Axis představuje nejmenší síťovou bullet kameru s rozlišením HDTV na světě

Praha, 2013-03-18
This content is available in the following languages: Czech, Hungarian, Polish

AXIS M2014-E je kompaktní síťová kamera s bullet-style designem a rozlišením HDTV, která byla navržena se zaměřením na plnou flexibilitu a snadné umístění. Je přizpůsobena pro jednoduché instalace videodohledových řešení, ideálně ve vnitřním a částečně vnějším prostředí, kde kamera může být vystavena vlivům deště nebo vody.

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, představuje síťovou kameru AXIS M2014-E, která je jen o málo větší než rtěnka. Díky provedení v malých rozměrech s důrazem na funkčnost je tato kamera obzvláště vhodná pro instalace například v maloobchodních prodejnách, buticích, hotelích nebo malých kancelářích, které potřebují snadno použitelný dohledový systém, jenž bude splňovat i budoucí nároky, a to za velmi atraktivní cenu.

„Vzhledem k tomu, že síťová kamera AXIS M2014-E je nejmenší IP bullet kamera s rozlišením HDTV na trhu, je dokonalá pro dohledová řešení v podobě malých až středně velkých systémů,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Tato nová kamera – díky jedinečnému designu a konceptu konstrukce, jež obsahuje hlavní jednotku a samostatnou kamerovou jednotku – umožňuje dosáhnout maximální flexibility a nabízí snadnou instalaci i v místech, kde dříve instalace možná nebyla.“ Viz video zde.

Model AXIS M2014-E poskytuje obraz v kvalitě HDTV 720p s plným obnovovacím kmitočtem. Výstupem kamery jsou vícenásobné, samostatně konfigurovatelné streamy obrazu s kompresí H.264, jež skvělým způsobem optimalizují nároky na rychlost připojení (šířku pásma) a současně na ukládání obrazu, aniž by se musela obětovat jeho kvalita. Všestrannost ještě rozšiřuje možnost použít formát Motion JPEG.

Díky vestavěnému slotu pro paměťové karty a podpoře platformy AXIS Camera Companion poskytuje tato kamera praktické řešení malých video dohledových systémů. AXIS Camera Companion je nejsnadněji použitelné řešení pro malé dohledové video systémy pracující s 1 až 16 kamerami a ve spojení s kamerou AXIS M2014-E představuje jedinečné, inteligentní a nezávislé zařízení pro záznam obrazu.
Další vlastnosti síťové kamery AXIS M2014-E:
• Podporuje video detekci pohybu, alarm neoprávněné manipulace a obsahuje vstupní/výstupní port pro připojení dalších zařízení, například čidel a externích relé pro aktivaci alarmů nebo řízení přístupu.
• Kamera má třídu ochranného krytí IP66, která zaručuje ochranu proti prachu a silnému dešti.
• Nabízí možnosti usnadňující instalaci, včetně funkce napájení přes síť Ethernet (Power over Ethernet), může však být napájena i z přímého zdroje.
• Obsahuje podporu pro jedinečný formát společnosti Axis pro snímání chodeb s názvem Corridor Format, který kameře umožňuje poskytovat obraz se svislou orientací.
Podporu kamery AXIS M2014-E tvoří největší základna softwaru pro zpracování obrazu v podobě Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací (Axis Application Development Partner Program) a řešení AXIS Camera Station. Součástí kamery je podpora pro hostované video a ONVIF pro snadnou integraci kamerového systému.
Plánovaná dostupnost kamery se předpokládá ve 2. čtvrtletí pro objednávky prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. Fotografie a další informace může získat na adrese: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m2014e.


Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:


Dominika Troost, Marketing Coordinator CEE, Axis Communications
Telefon: + 420 246 052 525, E-mail: dominika.troost@axis.com

Ivan Sobička, Senior Consultant, Dataconsult CZ
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@dataconsult.cz


O společnosti Axis Communications

Společnost Axis jakožto největší dodavatel na trhu IP kamer je průvodcem na cestě k inteligentnějšímu, bezpečnějšímu a lépe chráněnému světu. Axis je hlavním hybatelem probíhajícího přesunu od analogových k digitálním video dohledovým systémům. Nabízí řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace, přičemž jednotlivé produkty a řešení jsou založené na inovativní a otevřené technologické platformě. Axis má více než 1400 zaměstnanců ve 40 pobočkách na celém světě a spolupracuje s partnery ve 179 zemích. Axis je IT společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ OMX Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com